LGS'ye girdim bugün sınıf tekrarı yapabilir miyim?

Rehberlik öğretmenleri boş oturup para alacağına LGS'nin dünyanın sonu olmadığını anlatsalar keşke.
1685904311696.png

Şu liseyi o kadar abartmayın gözünüzde yaz öyle çok bir marifeti olayı yok hayalindeki yeri kazanamamış olabilirsin ama bu yüzden hayata küsmek pes etmek falan aşırı saçma çünkü bütün olay zaten kazanacağın üniversitede bitiyor. Sınav yüzündense boşuna sıkma canını.

Ne planlıyon bilmiyorum ama ondan tek diyebileceğim şudur ki tekrar yapıp aile fertlerin hepisnden hep laf yiyeceksin iyi bir lise tuturmasan en kötü Anadolu tuturman gerek ve o 1 yıl sana eziyet olacak her okul not lise ilgili bir tartışmada sana getirecekler

Ve sana iyi bir tafsiye vereyim iyi bir okula gidemedin ve meslek lise ise ve sevmediğin bölümler varsa okul sınıfında kesinlike tanımlanmayan cisim(kız) olan bölüm oku yoksa şempanze goril maymun gibi 20 canlı 4 yıl piskolojini bozar onlar gibi olursun deneyim konuşuyor uzatır ama uzatmiyacağım

LGS'den berbat puan alan biri olarak söylüyorum hiçbir şey ifade etmiyor. Canınızı boşuna sıkmayın lise de çalışıp fen lisesindekileri geçebilirsin. Tamamıyla lisedeki performansınıza bağlı fen lisesine giden herkes tıp kazanmıyor merak etmeyin.

Kalma var mı yok mu bilmiyorum ama daha iyi bir lise için 1 sene ortaokulda liseye geç kalmak pek anlamlı değil, değmez. Liseyi problemli bir okulda okumadığın sürece bir yks için problem yaşamazsın. Her şey sende bitiyor ne insanlar var acayip kaliteli liselerden sadece o lisenin mezunu olarak çıkabiliyor bunun tam tersi de mümkün tabii. Ayrıca kötü bir lisede okumuş olsan bile ortaokulda kalacağın 1 seneyi sınava 2. ye hazırlanarak geçirebilirsin ki bu şekilde beni şaşırtmış çok sağlam bölümler kazanmış arkadaşlarım var.

Geri
Yukarı