LGS'ye nasıl çalışılmalı?

50-60 soru yetecektir lakin zevk alıyorsan 100'de çözersin külfetmiş gibi gelmez. Meslek lisesi mi istiyorsun yoksa Anadolu-Fen'mi?
Anadolu veya fen lisesi kazanmak istiyorum. Meslek liselerine asla bulaşmak istemiyorum.

Anadolu veya fen lisesi kazanmak istiyorum. Meslek liselerine asla bulaşmak istemiyorum.

Bana kalırsa en doğrusu bu olur. Hangi ilde oturuyorsun?

Tüm Anadolu liselerinde müfredat aynıdır, değişmez. Sadece öğretmen ve öğrenci kalitesi değişiyor bu da okulun puanı ile ilgilendirilemez. Öğretmen tanıdıklarınız varsa düşündüğünüz okulları sorarak öğrenebilirsiniz illa bir bilen çıkar.

Bana kalırsa en doğrusu bu olur. Hangi ilde oturuyorsun?

Tüm Anadolu liselerinde müfredat aynıdır, değişmez. Sadece öğretmen ve öğrenci kalitesi değişiyor bu da okulun puanı ile ilgilendirilemez. Öğretmen tanıdıklarınız varsa düşündüğünüz okulları sorarak öğrenebilirsiniz illa bir bilen çıkar.
Hocam Aydın'a oturuyorum ama liseyi il dışında okumak istiyorum.

Örneğin İzmir'de veya Muğla'da yurtta kalmak istiyorum çünkü Aydın'dan bıktım artık.

Bu sene benim LGS senem olduğu için nasıl çalışacağımı bilemiyorum. Ayrıca ben ne kadar motive olursam olayım bir gün okula gittiğim zaman bütün motivem kayboluyor çünkü beni sevmiyorlar hevesimi kırıyorlar. Ders çalışmak için motivasyon önemlidir. LGS'ye nasıl çalışılır?

Lisenin şakası yoktur adam gibi düzenli bir şekilde ders çalışman gerekir. Tabii bunu dedim diye sadece ders olmasın hayatında. LGS'ye çok önem vermene gerek yok. Düzenli bir şekilde derslerini çalıştığın sürece sıkıntı çıkmaz.

Gerçekten günde 50 soru çözseydim bu halde olmuyacak mıydım 😓

Şahsen ben hiç çalışmadan çok iyi durumlara gelebildim. Kişiden kişiye değişiyor.

Hocam Aydın'a oturuyorum ama liseyi il dışında okumak istiyorum.

Örneğin İzmir'de veya Muğla'da yurtta kalmak istiyorum çünkü Aydın'dan bıktım artık.

O tip yerler dışında Ankara şu an sanırım lise ve üniversite konusunda en mantıklı il oluyor. Düşün istersen.

Lisenin şakası yoktur adam gibi düzenli bir şekilde ders çalışman gerekir. Tabii bunu dedim diye sadece ders olmasın hayatında. LGS'ye çok önem vermene gerek yok. Düzenli bir şekilde derslerini çalıştığın sürece sıkıntı çıkmaz.
Evet düzenli bir şekilde ders çalışmak gerekir özellikle lise'de LGS'ye çok önem vermiyorum ama yinede önem vermek gerekiyor o'da gideceğimiz liseyi belirliyor ben düzgün bir liseye gitmek istiyorum yani yüksek puanlı bir liseler'de çok serseri tarzı çocuk olmaz benim şuan okuduğum okulda serserilerle kaynıyor resmen

Şahsen ben hiç çalışmadan çok iyi durumlara gelebildim. Kişiden kişiye değişiyor.

O tip yerler dışında Ankara şu an sanırım lise ve üniversite konusunda en mantıklı il oluyor. Düşün istersen.
Evet Ankara lise için mantıklı ama Aydına biraz uzak kalıyor fakat yinede düşünülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı