LGS'ye nasıl çalışılmalı?

KufurbazHaydo5

Picopat
Daha fazla  
Fen ve Matematikte birkaç konu eksiğim var. Bu konu eksiklerimi Nisan ayına kadar tamamlamam gerekiyor. Nasıl çalışmamı önerirsiniz?
Bir konuya geçip kazanım-orta-yeni nesil çözüp sıradaki konuya geçerek çalışmak mı?
Yoksa belirli bir günde tüm konuları bitirip sadece kazanım çözdükten sonra orta ve yeni nesil soru çözmek mi?
Önerilerinizi bekliyorum...

Hızına bağlı hızlı çözdüğünü düşünüyorsan kazanım orta yeni nesil yap tek günde biraz daha yavaş olduğunu düşünüyorsan kazanım çöz sonra orta yeni nesil.

Merhaba kardeşim. Öncelikle tek bir branşa veya konuya bağlı kalmamanı öneriyorum. Farklı kaynaklar, farklı derslerden her gün düzenli olarak test çözersen hem aynı sorulara maruz kalmadığın için sıkılmazsın hem de daha verimli olur.

Yeni nesil sorulara geçmeden önce kazanımı iyice kavra. Ondan sonra halledersin zaten yeni nesil soruları.

Bir de bol bol deneme çöz. Başarılar diliyorum :)

Merhaba kardeşim. Öncelikle tek bir branşa veya konuya bağlı kalmamanı öneriyorum. Farklı kaynaklar, farklı derslerden her gün düzenli olarak test çözersen hem aynı sorulara maruz kalmadığın için sıkılmazsın hem de daha verimli olur.

Yeni nesil sorulara geçmeden önce kazanımı iyice kavra. Ondan sonra halledersin zaten yeni nesil soruları.

Bir de bol bol deneme çöz. Başarılar diliyorum :)
Merhabalar öncelikle tek bir branş için çalışmıyorum günlük paragraf olsun Türkçe olsun matematik olsun çözüyorum. Matematik ve fende birkaç tane konu eksiklerim var bunları kapatmam gerekiyor en kısa sürede bunun için ne önerirsiniz.

Merhaba öncelikle tek bir branş için çalışmıyorum günlük paragraf olsun Türkçe olsun matematik olsun çözüyorum. Matematik ve fende birkaç tane konu eksiklerim var bunları kapatmam gerekiyor en kısa sürede bunun için ne önerirsiniz?

Öncelikle konu eksiklerini hallet var olan konuları da unutmamak için soru da sıkıştır araya. Konu eksiğin olmadığından eminsen sarmal branş denemeleri, en son aşamalarda da genel denemeler çözebilirsin.

Geri
Yukarı