LGS'ye son 1 ay kala çalışıp kazanılabilir mi?

Başarılı insanları başarılı yapan şey pes etmeden çalışmaktır. Geç kaldığının farkında olman bile güzel bir şey. Aklını başına devşir maraton yeni başlıyor. Bugün başlamazsan yarın neden başlamadım diye pişman olacaksın. 1 ay çalışırsan bir şey kaybetmeyeceksin fakat çalışmazsan pes ettiğin için kaybın çok olacak.

Artık online eğitim çağındayız, lise de baştan sıkı tut youtube'dan çalış hedefin üniversite olsun.

Başarılı insanları başarılı yapan şey pes etmeden çalışmaktır. Geç kaldığının farkında olman bile güzel bir şey. Aklını başına devşir maraton yeni başlıyor. Bugün başlamazsan yarın neden başlamadım diye pişman olacaksın. 1 ay çalışırsan bir şey kaybetmeyeceksin fakat çalışmazsan pes ettiğin için kaybın çok olacak.

Artık Online eğitim çağındayız, lise de baştan sıkı tut YouTube'dan çalış hedefin üniversite olsun.

Teşekkürler. Aslında aile kaygısı var yüksek puan almamı istiyorlar haklı olarak alamazsam diye korkuyorum. Yani OBP ile iyi bir liseyede girebilirim. Ama yüksek puan almak istiyorum.

Bunu düşünmek yerine seferberlik ilan et. Ruhunu bir kenara bırakıp sadece ders çalış. Forum, PC, telefon... Unut onları. Marş marş! Elinden geleni yap.

Teşekkürler. Aslında aile kaygısı var yüksek puan almamı istiyorlar haklı olarak alamazsam diye korkuyorum. Yani OBP ile iyi bir liseyede girebilirim. Ama yüksek puan almak istiyorum.
Her anne baba evladının yüksek puan almasını ister normal, alamazsan da sağlık olsun millet ne der'e takılmamaya çalış, zor belki fakat takmamak lazım. Daha yolun çok başındasın. Lise sınavında bunları düşünebilmekte önemli tebrik ederim. Ders çalışmayı hayatına alışkanlık gibi sokmaya çalış. Sadece ders sokamaz kimse çünkü sürdürülebilir değil yarı yolda sıkılırsın bırakırsın.
Denge sok hayatına, düzenli ders çalış. 9 ve 10. sınıfta düzeni oturtmuş ol 11 ve 12 de dozu arttırırsın. Unutma ki bir insan ne kadar zeki olursa olsun çalışmazsa başaramaz. Başarılı milletler çalışkan olanlardır.

Arkadaşlar puan yerine yüzdelik dilimi daha çok önemseyin. Aynı puana aynı yüzdelik düşmeyebilir, sınavın zorluk derecesine göre değişir.

Uyku düzeniniz nasıl?

İsterse 10 gün kalsın yine de çalışmaya başla. 300 alacağına 330-350 alırsın çok bir fark yok ama daha iyi bir liseye yerleşme şansın var. Çalışmaya başla.

Yeni konular

Geri
Yukarı