LGS'ye 4 ay kala nitelikli bir lise kazanılabilir mi?

Her gün düzenli çalışarak konu öğrenip test çözerek yapabilirsin. YouTube'da falan eğitim kampları vardır mesela onlardan birinden konuyu öğrenir ardından konunun testini çözersin. Bir de her hafta sonunda o haftaki çalıştığın konulardan tekrar testi çözersin kalıcı olması için tamamdır. Bu şekilde veya başka bir yolla düzenli bir şekilde çalışarak bence tamamı olmasa da çoğunu bitirirsin. LGS'ye geçen sene giren bir arkadaşım aslında çalışsam çok zor bir şeyi yokmuş yapılamayacak kadar değilmiş çalışmadığım için giremedim demişti.

Hangi liseyi istediğin önemli eve yakın iyi Anadolu lisesi varsa onu düşün hatta bir ara şöyle bir şey duymuştum ben (muhtar mıydı kaymakam mıydı adres değişikliği yapıyor ama sen yapma yine araştır öyle yap) bir tanıdık öyle yapıp iyi liseye gitti her şey iyi lise değil dersleri var konular saçma geliyor kafan karışır ortam çok yapma ama muhabbet kur herkesle gerekirse herkesi tanı ama derslerini etkilemesin liseden sonra da YKS var

Sana tavsiyem koçluk alabilirsin med koçluk var koçluklar çok koçluklar senin konuları takip edip plan program yapıyorlar test deneme vs ile de durumuna bakıyorlar

Bu sene önemli diyorsan eğer inek gibi çalış Instagram vs kapat sadece YouTube'dan video izle eksiklerini kapat halledersin yaparsın elinden geleni yap geriye kalanı Allah'a bırak sonra da adak ada (iyi bir liseye gidersem mahalleye çikolata dağıtacağım vs gibi adak adamayı unutma hatta adak nasıl adanır araştır

Not: Bunlar benim kendi deneyimim ve şu an 2.kez mezunum MALATYA/BEYDAĞI Anadolu Lisesi'ni kazandım. 6 şubat depreminden dolayı mezuna bıraktım Allah(c.c) hakkında hayırlısını versin inşallah kazanırsın yaparsın.

Her gün tekrar yapıp günlük 25-30 paragraf çözerek halledebilirsin. 4 ayda halledebilirsin fakat bir çok şeyi kısmanız lazım oyunu baya azaltmanız lazım kitap okumalısınız soru kalıbını anlamak için.

Sosyal medyadan uzak dur. Mümkünse telefonunu kapat sadece konu eksiklerine çalışman için bilgisayar yeter de artar.

Sosyal medyayı 4 aylığına bırak paragraf sorusu çöz 20-30 soru arası yeterlidir. Günlük konu tekrarı mutlaka yap eksiklerin varsa gider ve soru çözerek kontrol et konuyu anlayabilmişsin yoksa eksiğin mi var diye. Bir çok test kitabında video çözüm var onlardanda yararlanabilirsin. Sayısal derslerdede yeni nesil sorulara bak anlamaya çalış sınav yeni nesil sorular çıkar bu yüzden bu sorular çözmeye çalış bu soruları çözmek içinde paragraf sorularını iyi yapmak lazım çünkü hepsi uzun sorular.

Yeni konular

Geri
Yukarı