LGS'ye şu anda çalışmaya başlasam 450 puan yapabilir miyim?

Yanlış anlamayın ama nasıl çalışıcamı bilmiyorum mesela bir ders var bir konu var ben ne yapacağım bilmiyorum.

Test çözmen lazım en az 90 soru mat 40 soru paragraf 50 soru Türkçe 50 soru fen 50 soru sosyal İngilizce çok fazla kelime ezberi yap ve test çöz. Din kültürü 40 soru yeter. Test çözmeden önce çözeceğin testin konusunu oku. İnternetten kitaptan fark etmez. Oku sonra çöz çözdükten sonra her hafta sonu pazar veya cumartesi test çöz. Çok zor olmayacak çok da sorun etme. Heyecan olmasın çünkü töder veya tözok denemelerine girdiysen onlar gibi oluyor. LGS matematik seni zorlayabilir. Aylık örnek soruları çıkarttırıp çöz eski LGS sorularını çöz her gün yaparsan 450, 90 arası alırsın.

Sürekli kelime ezberi yap. Sürekli test çöz.
Okuldaki hocalarına söyle program hazırlasınlar etüde gidiyorsan orası daha iyi olur.

Bilgisayarını telefonunu kaldır koy yatağın altına uğraşma çok onlarla. Dışarı çıkmak isteyen arkadaşlarını ertelemeye çalış ayıbı yok bu işin. Arkadaşlar gelir geçer.

Bence öncelikle forumlarda olan hesaplarını dondur,YouTube vs. gibi platformlar ile aranı kes
günde 300-400 soru sana yetecektir
Mat : 90-100
Türkçe : 50-60
Fen : 60-70
İngilizce : 40-50
İnkılap : 50-55
Din : 40

1. dönem olacak sadece ve zor olur bence.
2. Dönem konuları daha zor bence. Tabii geometri tarzı bana daha zor geldiği için söylüyorum. Matematikte ilk dönem konuları daha kolay bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı