Li-ion pil önerisi

Murat bayraktar

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm. Benim bir elektrikli Scooter'ım vardı ve bunu bataryası ölü durumdaydı. Açtım baktım ve birçoğu pilin lehimi kopmuş su almış ve paslanmış. Ben de bozuk olan pilleri yenileri ile yenileyeceğim ama pil konusunda pek de iyi değilim internetten biraz araştırma yaptım ve birkaç tane pil buldum size de görselleri ekleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_20230306_125512_941.jpg

Bu orijinal pili.

Screenshot_20230306-130651.png

Dolap'ta keşfettiğime bak! Diğer Gri Diğer Yeni Online Satın Al
Bu da internetten bulduğum pil doğru mu seçmişim?
Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Hocam pil paketi oluştururken pillerin tamamının aynı olması tavsiye edilir. Pillerin sağlık durumları, iç dirençleri gibi kriterler birbirine yakın veya aynı olması şarj/deşarj durumlarındaki sağlığı ve verimliliği arttıracaktır.

Hocam pil paketi oluştururken pillerin tamamının aynı olması tavsiye edilir. Pillerin sağlık durumları, iç dirençleri gibi kriterler birbirine yakın veya aynı olması şarj/deşarj durumlarındaki sağlığı ve verimliliği arttıracaktır.
Knk aynı durum bende de var tavsiye ettiğin pil varmı yukardaki görsel ile uyumlu

Kanka aynı durum bende de var tavsiye ettiğin pil var mı yukarıdaki görsel ile uyumlu.

Hangi cihazda kullanmak amacıyla paket yapacaksınız? Yüksek akım çekecek ise Sony vtc5a veya Molicell'in 18650 pillerinden tercih edebilirsiniz. Yüksek akım ihtiyacınız yoksa Panasonic'in INR18650B modelini kullanabilirsiniz.

Hangi cihazda kullanmak amacıyla paket yapacaksınız? Yüksek akım çekecek ise Sony vtc5a veya Molicell'in 18650 pillerinden tercih edebilirsiniz. Yüksek akım ihtiyacınız yoksa Panasonic'in INR18650B modelini kullanabilirsiniz.
Elektrikli scooter için kullanacağım, yukarıdaki yeşil olan aynı pilden bendede var ama bazıları ölü onları değiştirmem gerekiyor

Elektrikli scooter için kullanacağım, yukarıdaki yeşil olan aynı pilden bende de var ama bazıları ölü onları değiştirmem gerekiyor.

Pilin üzerinde yazan kodu internette aratarak aynı model pillerden alabilirsiniz. Bulamazsanız paketteki tüm pilleri değiştirmek daha sağlıklı olacaktır.

Geri
Yukarı