Lian Li kasaya fan tavsiyesi

UgurBasol

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki kasayı aldım. Buna uygun Trendyol üzerinden 3 veya 6 adet fan ve kontürolcü tavsiyesi verebilir misiniz?

Orijinalinde vardır 3 tane fan ve kontrolcü?

Bu fandan 2 tane aldım ben Lian Li Lancool 216 benim kasam 2 tane önde 1 tane egzoz fanı var. Sıvı soğutucu takacaksan eğer sadece 1 tane egzoz fanı alman yeterli. Yüksek basınçlı çok iyi bir fan 4 pinli pwm kontrolcüye direk takabilirsin benim kasamda çoklayıcı huba takılıyor yani RGB falan yok. Tek sıkıntısı bu fanların vidası yok buna uygun vida alman lazım ya da normal kasa fanının içine cırt kelepçe parçası koyup vidala içerde sıkışınca kasana monte edebilirsin.

Kasa üstünden kontrol var. Normal bir kontrolcüsü bulunmuyor.

Kasa üstündeki kontrolcüyüde destekleyen bir kontrolcü vardır.
Bence kasan gelsin ne var hangi tür kontrolcü var bakalım ona uygun fan alırsın.
Bazısında kumanda oluyor bazısı reset düğmesinden bazısı anakart üzerinden kontrol ediliyor vs. O tarafta bir standart yok her model farklı olabiliyor.

Bu fandan 2 tane aldım ben Lian Li lancool 216 benim kasam 2 tane önde 1 tane egzoz fanı var. Sıvı soğutucu takacaksan eğer sadece 1 tane egzoz fanı alman yeterli. Yüksek basınçlı çok iyi bir fan 4 pinli PWM kontrolcüye direk takabilirsin benim kasamda çoklayıcı huba takılıyor yani RGB falan yok. Tek sıkıntısı bu fanların vidası yok buna uygun vida alman lazım ya da normal kasa fanının içine cırt kelepçe parçası koyup vidala içerde sıkışınca kasana monte edebilirsin.

Bu fanlardan ben de aldım hocam aynı satıcıdan arkası fotodakiyle aynı değil ama. Mor çizgi falan yok yani.

Kasa üstündeki kontrolcüyüde destekleyen bir kontrolcü vardır.
Bence kasan gelsin ne var hangi tür kontrolcü var bakalım ona uygun fan alırsın.
Bazısında kumanda oluyor bazısı reset düğmesinden bazısı anakart üzerinden kontrol ediliyor vs. o tarafta bir standart yok her model farklı olabiliyor.

Kasam geldi hocam. Az önce sistemimi yerleştirdim içine ben herhangi bir kontrolcü göremedim. Fanlar birbiri ile bağlantılı idi. Ben sadece anakart ve güç bağlantılarını yaptım. Herhangi ir kontrolcüde göremedim. Kusura bakmayın fan işinden pek anlamıyorum.

Bu fandan 2 tane aldım ben Lian Li lancool 216 benim kasam 2 tane önde 1 tane egzoz fanı var. Sıvı soğutucu takacaksan eğer sadece 1 tane egzoz fanı alman yeterli. Yüksek basınçlı çok iyi bir fan 4 pinli PWM kontrolcüye direk takabilirsin benim kasamda çoklayıcı huba takılıyor yani RGB falan yok. Tek sıkıntısı bu fanların vidası yok buna uygun vida alman lazım ya da normal kasa fanının içine cırt kelepçe parçası koyup vidala içerde sıkışınca kasana monte edebilirsin.

Teşekkür ederim hocam. Önde 3 fan var fakat kontrolcüsü üst tarafta belirttiğim gibi. Senkronize bir şekilde çalışmasını istiyorum. 120mm fan bakıyorum belirtmeyi unuttuğum için kusura bakmayın.

Kasam geldi hocam. Az önce sistemimi yerleştirdim içine ben herhangi bir kontrolcü göremedim. Fanlar birbiri ile bağlantılı idi. Ben sadece anakart ve güç bağlantılarını yaptım. Herhangi ir kontrolcüde göremedim. Kusura bakmayın fan işinden pek anlamıyorum.

Teşekkür ederim hocam. Önde 3 fan var fakat kontrolcüsü üst tarafta belirttiğim gibi. Senkronize bir şekilde çalışmasını istiyorum. 120mm fan bakıyorum belirtmeyi unuttuğum için kusura bakmayın.

Hocam fanların bağlantısı nasıl standart ARGB mi resim atabilir misiniz?

Geri
Yukarı