Çözüldü Lian Li Lancool 3 kasanın ARGB fanları mavi rengi göstermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
Fanlar Lian Li Lancool 3'ün stok 140MM ARGB fanları. Anakartın ARGB slotuna bağlılar.
Çok az kullandım. Bir gün PC'yi açtım ve üst fan bazı renkleri düzgün göstermiyor.

Örneğin:
  • Pembe=Kırmızı+mavi ama kırmızımsı
  • Beyaz=Kırmızı+mavi+yeşil ama sarımsı
  • Turkuaz=Yeşil+mavi ama yeşilimsi

Yani mavi renk düzgün çalişmıyor. LED'ler bozuk değil eminim çünkü tek başına mavi renk seçince sıkıntısız çalişıyor. Yabancı forumda yazılımsal dediler ama başka bir yardım alamadım. RGB Fusion sildim yükledim işe yaramadı. BIOS'tan değiştirdim ama işe yaramadı.

Ek bilgi: Gigabyte anakart BIOS'larında 2 tane RGB Fusion seçeneği var. Biri çalısmamaya başlamış. Aynı şekilde önceden OpenRGB gibi 3. part uygulamalarla da çalışıyordu onlar da çalışmıyor. Belki bu çözumde ipucu olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Üç ana renkte sorunsuz yanıyor. İlginç bir sorun ara renkgi vermesi lazım.
İnternette birisi beyaz rengi sarı gösteren için "Beyaz renk daha çok güç çektiği için yeterince güç gelmezse düzgün yanmıyorlar." demiş. Benimki bununla alakalı olduğunu sanmıyorum ama eve gidince tek tek bağlayıp bir deneyeyim.

Benimki yazılımla alakalı bence. Çünkü yukarıda dediğim gibi:
Gigabyte anakart BIOS'larında 2 tane RGB Fusion seçeneği var. Biri çalısmamaya başlamış. Aynı şekilde önceden OpenRGB gibi 3. part uygulamalarla da çalışıyordu onlar da çalışmıyor. Belki bu çözumde ipucu olur.
Buradan kontrol etmeye çalışınca hiç tepki vermiyorlar renk değişikliğine.

-
Çözüldü. Tek tek bağlayınca sorun olmadığinı gördüm. Portun gücü yetersizmiş demek.
Üç ana renkte sorunsuz yanıyor. İlginç bir sorun ara renkgi vermesi lazım.
İnternette birisi beyaz rengi sarı gösteren için "Beyaz renk daha çok güç çektiği için yeterince güç gelmezse düzgün yanmıyorlar." demiş. Benimki bununla alakalı olduğunu sanmıyorum ama eve gidince tek tek bağlayıp bir deneyeyim.

Benimki yazılımla alakalı bence. Çünkü yukarıda dediğim gibi:
Gigabyte anakart BIOS'larında 2 tane RGB Fusion seçeneği var. Biri çalısmamaya başlamış. Aynı şekilde önceden OpenRGB gibi 3. part uygulamalarla da çalışıyordu onlar da çalışmıyor. Belki bu çözumde ipucu olur.
Buradan kontrol etmeye çalışınca hiç tepki vermiyorlar renk değişikliğine.

-
Çözüldü. Tek tek bağlayınca sorun olmadığinı gördüm. Portun gücü yetersizmiş demek.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı