Çözüldü 360mm radyatör Lian Li LANCOOL II kasanın üst kısmına sığmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahtakapot

Femtopat
Daha fazla  
Lian Li LANCOOL II mesh kasa kullanıyorum. i5 13400F işlemcim var. İleride. i9 13900KF işlemci almayı düşünüyorum fakat sitedeki başlıklarda bu işlemcinin iyi ısındığını 360mm sıvı soğutma kullanılması gerektiği ile ilgili ortak bir görüş var.
Sorum şu şekilde: Ben bu kasaya 360mm radyatörü sadece kasanın önüne takabiliyorum, üst kısım 240mm destekliyor. Bunu yaptığımda içeriye temiz hava çeken fan sadece ekran kartının altındaki fan oluyor. İçeri temiz hava bu kadar az girmesi ekran kartının sıcaklığını etkiler mi diye düşünüyorum acaba bu şekilde tecrübe eden var mı? Kasanın üst kısmındaki fanlarda tahliye görevi görüyor 360mm radyatör geldiğinde toplamda 6 fan tahliye 1 fan içeriye hava şeklinde çalışacak. :/

Üst taraftaki fanları içeriye döndürmek gibi bir şey düşündüm ama çok mantıklı gelmiyor, hava sirkülasyonu çok ideal olmaz gibi düşündüm. Daha önce bu şekilde veya başka bir kombinasyon yapan varsa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. Best regards.

2e6fde70-4d42-4104-8042-debef80917cf.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Üstteki fanları içeri vereceksiniz, öne de radyatör gelecek. Alttaki fan da içeri hava verecek. Tek egzoz fanı arkadaki olacak. Çok şans yok.
Hocam önü kapalı bir yerden hava alması pek sağlıklı ve etkili olmaz siz bilirsiniz.
önü kapalı değil bu kasanın özelliklerine lütfen bakın. fan takılan bölme tamamen çıkıyor . ve alt tarafta ki kapak mesh . ekran kartı testlerinde 6 7 dereceye kadar muzazzam bir fark yarattı diyebiliriz noctua 2000 rpm fan . ek olarakda güç kaynağı ve hdd ler kasanın altına bulunuyor . hdd ler kızaklara bağlı bir sistemle hareket ediyor yani fanın hava aldığı kısım tamamen boş ve mesh bir kapak dan gelen temiz ve serin havayı çekiyor . bu kasayı bu özelliği için aldım . best regards

Bu kasanın her yeri mesh neredeyse yani o noktaya fan takılması gayet normal. Alacak kişi buna göre tercih ediyor. Ben de Lian Li'nin 216 modelini almayı düşünmüştüm ama sonra stoklarda olmayınca başka modeli tercih ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı