Lian Li Ryzen modelleri vs ASUS TUF GT 502

umex

Centipat
Yer
Burdur/Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 11 16 gb ram RTX 1650 ti i5 10. nesil
Meslek
öğrenci
Hocalarım bu iki kasadan birini seçeceğim ama karar cidden çok zor geliyor ikisi de çok şık kasalar size zahmet olmazsa bir özelliklerini karşılaştırıp söyler misiniz? Ben çok anlamıyorumda (fiyat önemli değil iki ürünede haftada 2-3 kere indirim geliyor)

Screenshot_2023-02-25-09-12-24-676-edit_com.akakce.akakce.jpg

Full Tower değil mid Tower olanı almayı düşünüyorum (eğer Full Tower'da daha çok özellik varsa söylerseniz onu da düşünürüm)

Ben olsam Lian Li alırdım.

Doğru düzgün hava almayan kasalara güzel görünüyor diye 5000 TL vermek çok mantıksız...

Bu kasa hava almıyorsa sizde almıyorsunuz her yerine fan takılabiliyor ama bizim milletin üç fan sevdası geçmeyecek mi kasaların hepsinin önünde üç fan RGB koymuşlar hepsi aynı duruyor onlar iyi, farklı ve mantıklı tasarımlar kötü oluyor ve pahalıya satıyorlar.

Bu kasa hava almıyorsa sizde almıyorsunuz her yerine fan takılabiliyor ama bizim milletin üç fan sevdası geçmeyecek mi kasaların hepsinin önünde üç fan RGB koymuşlar hepsi aynı duruyor onlar iyi, farklı ve mantıklı tasarımlar kötü oluyor ve pahalıya satıyorlar.
5000 TL veriyorsunuz ve doğru düzgün hava alamıyor.
Bahsettiğiniz önde 3 fan tasarımı çok daha mantıklı ve hava önden rahatça girip arkadan çıkıyor. Zaten mantıksız olsa tüm sektör tarafından kabul görmez, tüm kasalarda kullanılmaz. Siz bilirsiniz, ben kullanmayacağım sonuçta.
5000 bunlara vereceğime 4000 civarına Corsair 5000D Airflow alırım, çok daha güzel kasa. Ha 4000 TL o kasaya da çok, ayrı konu. 4000D'yi 2 sene önce 800'e, 5000D'yi de 1500'e satıyorlardı sanırım.

Bahsettiğiniz önde 3 fan tasarımı çok daha mantıklı ve hava önden rahatça girip arkadan çıkıyor. Zaten mantıksız olsa tüm sektör tarafından kabul görmez, tüm kasalarda kullanılmaz. Siz bilirsiniz, ben kullanmayacağım sonuçta.
5000 bunlara vereceğime 4000 civarına Corsair 5000D airflow alırım, çok daha güzel kasa. Ha 4000 TL o kasaya da çok, ayrı konu. 4000D'yi 2 sene önce 800'e, 5000D'yi de 1500'e satıyorlardı sanırım.

Türkiye pazarı dışında bakarsan anlarsın bunlardada fan var ama gözümüze gözümüze sokmuyorlar.

5000 bunlara vereceğime 4000 civarına Corsair 5000D airflow alırım, çok daha güzel kasa. Ha 4000 TL o kasaya da çok, ayrı konu. 4000D'yi 2 sene önce 800'e, 5000D'yi de 1500'e satıyorlardı sanırım.

Full tempared kasaların çoğu ya Türkiye'de yok ya da fahiş fiyatlara satılıyor.

Her yerine fan takılsa ne olacak fizikten bir habersin herhalde. Yanında önünde bir hava çıkacak yer yok sadece üstte olsa ne olur? Ne alakası var RGB fanla cartla curtla bu kasa hava almıyor. NZXT'nin çok güzel kasaları var 1000 TL di olmuştur şu an 1500 2000 onları almıyor insanlar aynı tasarımda.

Geri
Yukarı