LibreOffice kullanılır mı?

Fueren

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel© Core™ i7-4510U CPU @ 2.00GHz × 2
Ekran kartı: NVIDIA Geforce 840M
İşletim Sistemi: Arch Linux
Masaüstü Ortamı: Gnome 46.1
Laptop modeli: ASUS X555LN
Meslek
Öğrenci
Ben Office 2016 kullanıyordum ve ben yüklememiştim. Babamın arkadaşı SSD taktıktan sonra Windows 10 ve Office 2016 kurmuş. Ve ben kendim format attıktan sonra haliyle Office kullanamadım. Windows 10 Home SL kullanıyorum. Ürün anahtarını bilmeden KMSpico kullanarak aktifleştirdiğim için anahtar BIOS'a gömülmüş. Yani şu an KMSpico yok ve lisanslı bir Windows kullanıyorum. Şu an ne yapacağımı bilemiyorum. Ders notlarım hep PowerPoint sunusu ve sunu hazırlamam gerek. Diyeceğim o ki LibreOffice kullanmaya değer mi?

Ben Office 2016 kullanıyordum ve ben yüklememiştim. Babamın arkadaşı SSD taktıktan sonra Windows 10 ve Office 2016 kurmuş. Ve ben kendim format attıktan sonra haliyle Office kullanamadım. Windows 10 Home SL kullanıyorum. Ürün anahtarını bilmeden KMSpico kullanarak aktifleştirdiğim için anahtar BIOS'a gömülmüş. Yani şu an KMSpico yok ve lisanslı bir Windows kullanıyorum. Şu an ne yapacağımı bilemiyorum. Ders notlarım hep PowerPoint sunusu ve sunu hazırlamam gerek. Diyeceğim o ki LibreOffice kullanmaya değer mi?

Kullanabilirsin.

Üniversite öğrencisi isen office uygulamalarını edu.tr uzantılı e posta adresin ile ücretsiz kullanabilirsin. Ben bir dönem libre office kullanmayı denedim ama arayüzün güzel olmaması ve ufak tefek uyumluluk sorunlarından dolayı ms office'e geri döndüm.

PowerPoint sunuyu Office Online'da hazırlayabilirsin. Biraz basite indirgenmiş hali ama ücretsiz.

www.office.com

Hocam web tabanlı olunca sıkıntılar çıkabiliyor bende.

Üniversite öğrencisi isen Office uygulamalarını edu.tr uzantılı e-posta adresin ile ücretsiz kullanabilirsin. Ben bir dönem LibreOffice kullanmayı denedim ama arayüzün güzel olmaması ve ufak tefek uyumluluk sorunlarından dolayı ms Office'e geri döndüm.

Ben arayüzü sevdim biraz karışık ama olsun. Uyumluluk sorunlarından kastınız nedir?

Onun yerine Microsoft Office 2010 kullanın.

Onun yerine Microsoft Office 2010 kullanın.

2016 içinde böyle bir rehber var mıdır? Ya da daha ileri bir sürüm için?

2016 içinde böyle bir rehber var mıdır? Ya da daha ileri bir sürüm için?
Yok hocam. Maalesef. Hem bu önerdiğim sürüm Proffesional Plus. Yani tüm Office uygulamaları var. Hem de arkada hizmette çalışmıyor. Office 2016 ve sonraki sürümlerde, Office'i çalıştırmasanız bile arkada Office hizmeti çalışıyordu.

Yok hocam. Maalesef. Hem bu önerdiğim sürüm Proffesional Plus. Yani tüm Office uygulamaları var. Hem de arkada hizmette çalışmıyor. Office 2016 ve sonraki sürümlerde, Office'i çalıştırmasanız bile arkada Office hizmeti çalışıyordu.

Anladım hocam. Ben yine de biraz deneyimleyeceğim. Eğer beğenmezsem 2010 kurarım. Herkese teşekkürler fikirleri için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı