Lichess oyununda hile yapılır mı?

cahitunal

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Lichess'te bir turnuva yapıldı ve bu arkadaş 4 galibiyet, 1 beraberlikle turnuvayı kazandı. Buraya oyun linklerini atsam bilgili bir arkadaş bu oyuncunun hile olup olmadığı hakkındaki görüşlerini paylaşabilir mi? Zamanınızı ayırıp bir bakmanız birçok emeğe sahip çıkmış olacak. Şimdiden teşekkürler.

Şüphelimizin nickname: strechedpanda.

1. maç berabere: Blitz Chess • strechedpanda vs TTvolframRush
2.maç: Blitz Chess • hsnvuqar vs strechedpanda
3.maç: Blitz Chess • strechedpanda vs kamal-rsm1
4.maç: Blitz Chess • strechedpanda vs MrBiftek
5.maç: Rapid Chess • strechedpanda vs TTvolframRush

Maç oynanırken arka planda aynı hamleleri Stockfish'e yapmış ve bilgisayarın hamlelerini rakibine oynamış olabilir. Bunu yapan dengesizler hala var satranç sitelerinde. Algılanınca ban atılıyor.

Stockfish kullanmış bence, chess.com geri dönüş yapıyor bu tarz olaylarda lichess'de yapacaktır, şikayet edin stockfish kullanmış ise kesinlikle anlaşılır.

Stockfish kullanmış bence, chess.com geri dönüş yapıyor bu tarz olaylarda Lichess'de yapacaktır, şikayet edin stockfish kullanmış ise kesinlikle anlaşılır.

Neden kullandığını düşündünüz maçları incelediniz mi? Ben biraz kontrol edeyim dedim fazla anlayamadım çünkü her maçta birçok hata yapmış.
Maç oynanırken arka planda aynı hamleleri Stockfish'e yapmış ve bilgisayarın hamlelerini rakibine oynamış olabilir. Bunu yapan dengesizler hala var satranç sitelerinde. Algılanınca ban atılıyor.
Neden kullandığını düşündünüz maçları incelediniz mi? Ben biraz kontrol edeyim dedim fazla anlayamadım çünkü her maçta birçok hata yapmış.

Bu kadar brilliant move doğal değil yani :D bende stockfish kullanacağım zaman arada bir kötü hamle yapıyorum ki rakip amlamasin ve şikayet etmesin diye.

Elonuz nedir bilmiyorum ama yapay zeka kullanımı pek olmuyor. Elo yükseldikçe klavyeye makro atayan arkadaşlar oluyor. Bunlarda hileden sayılmıyor maalesef.

Son maçta rakip uyumaması gereken bir hamle uyudu orayı mı diyorsunuz orası bana normal geldi.
31 kale a2'ye anlam veremedim, 6 saniyede yapılmış hamle. Belki tesadüfen yapılmış olabilir ama öncesinde 2-3 hamleden itibaren bilgisayarın önerdikleri yapılıyor. Diğer yapılan hamlelerle kıyaslayınca da vezir fedasını görmesine şaşırdım.

Geri
Yukarı