Life is Strange: True Colors'da farklı çözünürlük seçenekleri yok

İşletim sistemi
Windows 11

Mehmet2820

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
rtx 3050 ti
Anakart
asus rog strix g15
İşlemci
ryzen 7 4800h
Oyunun video ayarlarında en yüksek çözünürlük 1600x900 olarak görünüyor, 1920x1080 piksel dahi yok seçeneklerde, yardımcı olabilecek var mıdır?

Oyun Xbox Game Pass sürümü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm olabileceğini düşündüğüm yolları aşağı yazacağım, teker teker deneyebilirsiniz.

Steam'e girin ve kütüphaneden oyunu bulun.
Oyuna sağ tıklayarak Özellikler kısmını açın.
Başlatma Seçeneklerini Ayarla kısmından pencere, tam ekran ya da özel çözünürlük ayarlarını istediğiniz gibi düzenleyin.

Oyunu başlattığınız exe dosyasını bulun, sağ tıklayın ve uyumluluk özellikleri kısmında Yüksek DPI Ölçeklendirme ayarını geçersiz kılın.

Windows + R tuşları ile Çalıştır bölümünü açın.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Square Enix\Life is Strange: Before the Storm\ dizinini izleyin.
Screenmanager Resolution Width_h182942802 kısmını bulun.
Taban kısmını Ondalık olarak değiştirin.
Çözünürlük değeri kısmında istediğiniz çözünürlük değerini girin ve ayarları kaydedin.

Çözüm olabileceğini düşündüğüm yolları aşağı yazacağım, teker teker deneyebilirsiniz.

Steam'e girin ve kütüphaneden oyunu bulun.
Oyuna sağ tıklayarak Özellikler kısmını açın.
Başlatma Seçeneklerini Ayarla kısmından pencere, tam ekran ya da özel çözünürlük ayarlarını istediğiniz gibi düzenleyin.

Oyunu başlattığınız exe dosyasını bulun, sağ tıklayın ve uyumluluk özellikleri kısmında Yüksek DPI Ölçeklendirme ayarını geçersiz kılın.

Windows + R tuşları ile Çalıştır bölümünü açın.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Square Enix\Life is Strange: Before the Storm\ dizinini izleyin.
Screenmanager Resolution Width_H182942802 kısmını bulun.
Taban kısmını Ondalık olarak değiştirin.
Çözünürlük değeri kısmında istediğiniz çözünürlük değerini girin ve ayarları kaydedin.

Oyun Xbox Game Pass sürümü ve HKEY_CURRENT_USER dizininde Square Enix veya oyunla alakalı başka bir klasör yok hocam bende, Yüksek DPI Ölçeklendirme ayarını geçersiz kılmak da bir şey değiştirmedi maalesef. Oyunu iki kere silip tekrar yükledim bir değişiklik olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun Xbox Game Pass sürümü ve HKEY_CURRENT_USER dizininde Square Enix veya oyunla alakalı başka bir klasör yok hocam bende, Yüksek DPI Ölçeklendirme ayarını geçersiz kılmak da bir şey değiştirmedi maalesef. Oyunu iki kere silip tekrar yükledim bir değişiklik olmadı.
DirectX 12 etkin mi?

Ayarlarda DirectX 11 veya 12 seçimini yapabileceğim bir ayar bulamadım, bilgilendirebilir misiniz bu konu hakkında.

Kuvvetle muhtemel onunla ilgili.
Tahmin ettiğim kadarıyla oyunu DirectX 11 ile çalıştırmanız gerekiyor. Ama nasıl yapılması gerektiği hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim.

Ayarlarda raytraycing seçeneği bulunduğuna göre DirectX 12 olarak çalışıyor, bu zamana kadar DirectX 12 ve Vulkan'la bitirdim çoğu oyunu aslında problem olmaması gerekir.

Ayarlarda raytraycing seçeneği bulunduğuna göre DirectX 12 olarak çalışıyor, bu zamana kadar DirectX 12 ve Vulkan'la bitirdim çoğu oyunu aslında problem olmaması gerekir.
Evet, yanlış düşünüyorsunuz diyemem ama yabancı forumlarda biraz araştırma yaptım ve çoğu kullanıcı bu problemi DirectX 11 ile çözdüğünü söylüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı