Lifebox'ta veri saklamak güvenilir mi?

SUBMITTER

Hectopat
Daha fazla  
Annemin hattında 100 GB depolama alanı için aylık ödenen lifebox paketi gördüm ama evde kimse kullanmıyor. Yüksek ihtimal kampanya ayağına kitlemişler, yaklaşık 1 senedir para ödetmişler. Neyse konuya geleyim benim veri yedeklemek için kullanmam gereken servisler var ama lifebox güvenilir mi bilmiyorum. Verileri paylaşma sorunu sıkıntı değil zaten şifreleyip upload edeceğim. Tek derdim ileride bir sorun falan çıkar, verilerimi kaybetmek istemiyorum.
Ve Lifebox'u düşünme sebebim başta dediğim olay para boşa gitmesin en azından o sebeple.

2018'den beri Lifebox kullanıyorum , bugüne kadar veri ve gizlilik konusunda hiçbir sorun yaşamadım . İçeriklerim hala eksiksiz ve orjinal kalitesinde bulunuyor.
Ancak arayüz olarak günümüz cloud servislerinden çok geri kalmış durumda , Lifebox'ın yanı sıra İcloud ve Google One ' da kullanıyorum ama hız olarak hiçbiri Google One ' ın upload hızına yetişemiyor ancak verilerinizin Türkiye'de kalmasını isterseniz (en azından Turkcell serverlerimiz Türkiye'de bulunuyor diyor.) Lifebox kullanabilirsiniz ancak hızlı ve güvenilir bir cloud kullanmak istiyorsanız Google One ' ı gözüm kapalı şekilde tavsiye edebilirim.

2018'den beri Lifebox kullanıyorum, bugüne kadar veri ve gizlilik konusunda hiçbir sorun yaşamadım. İçeriklerim hala eksiksiz ve orijinal kalitesinde bulunuyor.
Ancak arayüz olarak günümüz Cloud servislerinden çok geri kalmış durumda, Lifebox'ın yanı sıra iCloud ve Google One'da kullanıyorum ama hız olarak hiçbiri Google One'ın upload hızına yetişemiyor ancak verilerinizin Türkiye'de kalmasını isterseniz (en azından Turkcell serverlerimiz Türkiye'de bulunuyor diyor.) Lifebox kullanabilirsiniz ancak hızlı ve güvenilir bir Cloud kullanmak istiyorsanız Google One'ı gözüm kapalı şekilde tavsiye edebilirim.

Hocam Google One kullanmıyorum ben 4 5 tane farklı Google hesabı açtım hepsinden 15 GB beleş alan veriyor zaten genelde verileri bir arkadaşımla falan paylaşırken Google kullanıyorum kalıcı ve gizli depolama için Google'a fazla güvenesim gelmiyor zaten Google servislerini Drive hariç kullanmıyorum bile. Ve verilerin Türkiye'de kalması benim için daha iyi olur diyebilirim. Zaten şifreli pek değişen bir şey olmaz ama yine de Türkiye'de kalması hoşuma gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı