Çözüldü Lifecam VX-1000 Windows 10 64 Bit sürücü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sorunum var. Biliyorum cihaz gerçekten eski ancak çalışıyor. Bilgisayar algılıyor bir sorun yok ama "sürücü bulunamadı" diye bir hata aldım. Şimdi internette biraz baktım ancak Microsoft kendi sitesinde verdiği link bozulmuş. Bağlantıya tıklayınca indirmiyor. Bana yardımcı olabilecek olan var mı? Tekrar söyleyeyim; cihaz çalışıyor, bilgisayar görüyor ama ancak sürücü olmadığı için kullanamıyorum. Windows 10 Home 64 Bit kullanıyorum. Cihaz ismi Lifecam VX-1000 modeli hocam. Bu arada cihaz bir webcam.

Çözüm
Diğer attığını linkten indirdiğimde aldığım hataların birebir aynısını aldım hocam. Destek olmasa bile kamera çalışmaz mı ki? Sonuçta şu anda sürücüleri yüklü ve bilgisayar tanıdı ancak hala görüntü alamıyorum. Bunun bir imkanı yok mudur?
Yani görüyor ama çalışmıyor. Kullandığınız programda kamera seçme yeri olmasın? Veya bozuk olabilir.
Durum bu hocam ☹️:

Ekran görüntüsü 2021-04-11 161335.png

Hocam indirdim ancak ne yazık ki hala çalışmıyor. Anlamdım normalde bu cihazı 5-6 yıldır kullanmıyorum ancak bıraktığımda çalışır durumdaydı. Herhangi bir sert düşme, sıvı teması olmadı ki zaten şu an sürüleri kurdu bilgisayar ve webcam'i görüyor. Ama kamera açtığımda hala kamera gelmiyor. Hatırladığım kadarıyla bunun bir de sürücü dışında kendi programı da vardı. Onu yükleyince çalışıyordu. Bana bir yardımcı olur musunuz?

Hocam indirdim ancak ne yazık ki hala çalışmıyor. Anlamdım normalde bu cihazı 5-6 yıldır kullanmıyorum ancak bıraktığımda çalışır durumdaydı. Herhangi bir sert düşme, sıvı teması olmadı ki zaten şu an sürüleri kurdu bilgisayar ve webcam'i görüyor. Ama kamera açtığımda hala kamera gelmiyor. Hatırladığım kadarıyla bunun bir de sürücü dışında kendi programı da vardı. Onu yükleyince çalışıyordu. Bana bir yardımcı olur musunuz?
Sanırım Microsoft desteğini kesti. Şunu bir dene.

Bu webcami bende kullanmıştım. Sürücüsü setup dosyası şeklinde açılmıyordu. Aygıtlar ve yazıcılar kısmından sanırım sürücü yükle yapıyorsunuz daha sonra gözata tıklayıp sürücünün klasörünü masaüstünden bulup, setup dosyasını veya işte klasörü seçiyorsunuz. Bilgisayarda direk tanıyor bu şekilde olmuştu bende. Çünkü indirilen sürücüde tıklayınca açılan bir kurulum ekranı gelmedi.

Sanırım Microsoft desteğini kesti. Şunu bir dene.
Hocam bu arada aygıt yöneticisinin de ekran görüntüsünü de ekliyeyim:
Ekran görüntüsü 2021-04-11 162357.png

Hocam çalıştırdım ancak şu iki hatayı verdi:

Ekran görüntüsü 2021-04-11 162633.png

Bu hatayı geçtim ancak aşağıdakini geçemedim ve kurulum kapandı:

Ekran görüntüsü 2021-04-11 162756.png

Bu webcami bende kullanmıştım. Sürücüsü setup dosyası şeklinde açılmıyordu. Aygıtlar ve yazıcılar kısmından sanırım sürücü yükle yapıyorsunuz daha sonra gözata tıklayıp sürücünün klasörünü masaüstünden bulup, setup dosyasını veya işte klasörü seçiyorsunuz. Bilgisayarda direk tanıyor bu şekilde olmuştu bende. Çünkü indirilen sürücüde tıklayınca açılan bir kurulum ekranı gelmedi.
Hocam sürücüyü kurdum hatta ekran görüntüsü de ekledim. Ancak hala kamera çalışmıyor.

Hocam bu arada aygıt yöneticisinin de ekran görüntüsünü de ekliyeyim:
Eki Görüntüle 969107

Hocam çalıştırdım ancak şu iki hatayı verdi:

Eki Görüntüle 969111
Bu hatayı geçtim ancak aşağıdakini geçemedim ve kurulum kapandı:

Eki Görüntüle 969112

Hocam sürücüyü kurdum hatta ekran görüntüsü de ekledim. Ancak hala kamera çalışmıyor.
Şunu bir dene.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı