Lig kasmak için hangi lane oynamalıyım?

Crispen

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süredir oynuyorum oyunu uzun süredir ADC oynuyordum fakat son zamanlarda ADC oynamakta zorlanıyorum belki bir süre ara verdiğim için olabilir. Şuan sıfırdan hesap kasıyorum yakında 30 level olacağım. Yanımda prelerim var birisi orta koridor ADC sup oynayabiliyor birisi sup üst oynuyor genelde. Bir kaç maç arkadaşın hesabıyla ranked oynadık ama ben adc oynayamadığımı farkettim ve sinirim bozuldu. O yüzden lane değiştirmek istiyorum ama hangi lane mantıklı bilmiyorum önerileriniz var mı?

Jung, Adc ve support oyunda üç kilit rol var.

Önerim Jungle oynaman olur, rotasyonu iyi atıyorsan ve oynadığın çara hakimsen, takımında mal değilse, her koridoru öne geçiriyorsun.

Öne geçmek = Win.

Jung, ADC ve Support oyunda üç kilit rol var.

Önerim Jungle oynaman olur, rotasyonu iyi atıyorsan ve oynadığın çara hakimsen, takımında mal değilse, her koridoru öne geçiriyorsun.

Öne geçmek = Win.

Jung açıkçası çok oynadığım bir yer değil ama oynamak istediğim bir yer. Oynaması da zor gibi duruyor püf noktalari nelerdir?

Prelerin feedlemezse, top herolari her türlü taşır. Irelia main yapabilirsin. JG iyiysen takımı kontrol edersin.
İreliayi güzel oynuyorum kendimce ama yüksek eloda oynayamak zor. Top oynamak istiyorum ama efektif olabileceği konusunda ne olur onu bilemiyorum. Prelerimle top Jung mid oynamak mantıklı geliyor ama bot kötü gelirse de kazanmak zor olur mu diye düşünüyoruz.

ADC son dönemde çok değişti dostum hem lanening hemde late tane bakımından ve bot lane oyuncu farkına dönecek şekilde eşitlendi yani eskiden ADC tek başına bile AFK Supportla koridor kazanabilirken şu an ise hem Support'u hem ADC'si diğer takıma kıyasla iyi olan takım maçı kazanıyor. Yani anlayacağın zorlaştırıldı ama aynı şekilde ADC karakterleride buff aldı yani ADC son dönemde oynaması zor olup oynuyorsan%100 Carry atabileceğin bir role döndü

ADC son dönemde çok değişti dostum hem lanening hemde late tane bakımından ve bot lane oyuncu farkına dönecek şekilde eşitlendi yani eskiden ADC tek başına bile AFK Supportla koridor kazanabilirken şu an ise hem Support'u hem ADC'si diğer takıma kıyasla iyi olan takım maçı kazanıyor. Yani anlayacağın zorlaştırıldı ama aynı şekilde ADC karakterleride buff aldı yani ADC son dönemde oynaması zor olup oynuyorsan%100 Carry atabileceğin bir role döndü
Anladım hocam ADC de ustalaşmak daha mantıklı mı ozaman elimi alıştırıp?

ADC oyunun en zor bölümüdür çünkü takımı latede taşımak zorundasın en basit görev midindir. Earlyde görevin karşındakiyle 1v1 atmak. Latede görevin ise ADC çıkarmak bu kadar.
Tabi oynadığın çara göre de değişir.

Anladım hocam ADC de ustalaşmak daha mantıklı mı ozaman elimi alıştırıp?
Aynen öyle dostum fakat solo bir rol değilsin ve takıma ihtiyaç duyuyorsun takımın olmazsa Yuumi'den pek bir farkın yok TR sunucusunda TF sırasında Ornn'un yanından yürüyerek geçip beş kişinin arkasında beni kesen Ryze görmüştüm klavyeyi yumrukladım normalde pek tilt olmayan birisiyim. Support'un premate'in ise en Blitzcrank en güçlü late supporttur seni asla öldürtmez ve iki kişi Carry atabilirsiniz.

Aynen öyle dostum fakat solo bir rol değilsin ve takıma ihtiyaç duyuyorsun takımın olmazsa Yuumi'den pek bir farkın yok TR sunucusunda TF sırasında Ornn'un yanından yürüyerek geçip beş kişinin arkasında beni kesen Ryze görmüştüm klavyeyi yumrukladım normalde pek tilt olmayan birisiyim. Support'un premate'in ise en Blitzcrank en güçlü late supporttur seni asla öldürtmez ve iki kişi Carry atabilirsiniz.
sağol hocam cevaplar için.

Yeni konular

Geri
Yukarı