Lightning uçlu kulaklığı USB-C girişli iPad ile kullanma

mavikare

Femtopat
Merhabalar,

iPad 11 2020 model cihazımda kullanmak üzere yanlışlıkla lightning uçlu Apple kulaklık aldım. Kulaklığı oldukça ergonomik olduğu ve iade edemeyeceğim için kullanmak istiyorum. Bunun için Apple'da uygun bir adaptör olmadığından teknik destek birimi de sorunumu çözebilecek bir öneride bulunamadı.

Lightning ucu USB-C girişe adapte eden farklı marka ürünlerinse veri ve şarj için işe yaradığını ancak ses iletimi yapmadığını öğrendim (böyle bir cihaza yine de ihtiyacım olacak, zira USB-a kablosunu da yanlışlıkla USB-C yerine lightning uçlu almışım). İnternette çok taramama rağmen kulaklığıma uygun bir aparat bulmayı da başaramadım.

Lightning uçlu kulaklıklarımı kullanabilmem için benim gözden kaçırdığım bir cihaz ya da bir yöntem var mıdır, önerebilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Eksik anlattım sanırım, aparat ve cihazdan kastım zaten dönüştürücü idi. Uygun bir dönüştürücü bulamamıştım. Umarım link paylaşarak kural çiğnemiyorumdur; az önce şöyle bir araca rastladım, sizce bu doğru dönüştürücü mü?

Merhabalar,

iPad 11 2020 model cihazımda kullanmak üzere yanlışlıkla lightning uçlu Apple kulaklık aldım. Kulaklığı oldukça ergonomik olduğu ve iade edemeyeceğim için kullanmak istiyorum. Bunun için Apple'da uygun bir adaptör olmadığından teknik destek birimi de sorunumu çözebilecek bir öneride bulunamadı.

Lightning ucu USB-C girişe adapte eden farklı marka ürünlerinse veri ve şarj için işe yaradığını ancak ses iletimi yapmadığını öğrendim (böyle bir cihaza yine de ihtiyacım olacak, zira USB-a kablosunu da yanlışlıkla USB-C yerine lightning uçlu almışım). İnternette çok taramama rağmen kulaklığıma uygun bir aparat bulmayı da başaramadım.

Lightning uçlu kulaklıklarımı kullanabilmem için benim gözden kaçırdığım bir cihaz ya da bir yöntem var mıdır, önerebilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Keşke 3, 5mm jak çıkışlısından alıp Type-C to jak çıkışlı ucuz bir çevirci alırdınız. Bulursam link atarım size.
Syrox DT17 Lightning To Type-C Dönüştürücü
https://www.hepsiburada.com/syrox-d...urucu-p-HBV00000W3M8D?magaza=enerjielektronik

Keşke 3, 5mm jak çıkışlısından alıp Type-C to jak çıkışlı ucuz bir çevirci alırdınız. Bulursam link atarım size.
Syrox DT17 Lightning To Type-C Dönüştürücü
https://www.hepsiburada.com/syrox-d...urucu-p-HBV00000W3M8D?magaza=enerjielektronik
iPad'imin lightning girişli olduğunu sandığım için almıştım bu kulaklığı, işin kötüsü birlikte aldığım PC bağlantı kablomun diğer ucu da aynı tip.

Gönderdiğiniz linkteki ürünü ben de görmüştüm, ama başka sitelerdeki açıklama ve yorumlarında ses taşımak için kullanılamadığı yazıyordu maalesef.

Desteğiniz için teşekkür ederim.
Bu tür adaptörler genellikle iOS tarafında sadece şarj etmeye yarıyor. Büyük ihtimalle yeni kulaklık ve dönüştürücü ya da Type-C kulaklık almanız gerekecek.
Evet, veri de aktarabiliyormuş ama ses yok maalesef. Type-C kulaklık bulamadım. Kablolu çözüm için tek seçenek 3,5 mm.+Type-C adaptör gibi görünüyor. Hem 3,5 mm'i diğer cihazlarımla da kullanabilirim.

İlginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı