Çözüldü LightShot ekran görüntüleri rastgele link ile bulunabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Frisk

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, bir süredir LightShot kullanıyordum. Sadece kolay yoldan ekran görüntüsü almak veya kopyalamak için kullandım. Görüntülerin internete yüklenebildiğinden haberim dahi yoktu. Bir hesap ile giriş yapmamıştım herhangi bir şeyi upload da etmedim fakat sorum şu ki bilgisayarıma kaydettiğim veya hızlıca kopyalayıp yapıştırdığım görseller internet ortamında bir yere kaydedildi mi? Kaydedildi ise ne yapabilirim? Ayrıca hesap açtığımı hatırlamasam da sürekli kullandığım Google hesabımla hızlı şekilde giriş yaptım (üye olduğumu hatırlamıyorum ama giriş yap dedim ve oldu işte) ve orada herhangi bir ekran görüntüsü kayıtlı değildi. Fakat gene de endişeleniyorum böyle bir olasılık var mı, insanlar rastgele harf ve numaralarla benim ekran görüntülerime erişebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır tabii ki, ben yıllardır Lightshot kullanıyorum sanırım 2014'den beri? Eğer resimleri sadece hafızaya alıyor veya cihaza kaydediyorsanız hiçbir problem yok. (Google'da arat fonksiyonu var o da resmi önce lightshot sunucularına yüklüyor sonra direkt link olarak aratıyor bunu da yapmamalısınız)

Yalnız lightshot size internete yükleme seçeneği sunuyor ona basarsanız fotoğraflarınız herkese açık bir erişime sahip olur, bu gibi olaylar çok oluyor gerek Lightshot başta olsun hizliresim gibi sitelerde de zamanında açık havuza yüklenen resimlerden rastgele linkler deneyerek insanların özel bilgilerine(bazıları şifrelerini falan çekiyor) erişenler olmuştu. Bunun için programlar dahi yazılıyor. O yüzden resimlerinizi böyle yerlere yüklemeden önce 2 kere düşünün.

Bu bilenen bir şey ve yaygın bir deneme sahası. Dışarıda ciddi ciddi dediğiniz gibi URL değiştirerek resim aratıp zararlı işler yapma peşinde olan insanlar var yani kim uğraşır falan da demeyin böyle bir durumda. Yükleyeceğiniz fotoğrafın sizin adınıza kritik bilgiler içermediğinden emin olun.

Deneme amaçlı bir google araması yaptım ve karşıma ilk çıkan site lightshot üzerinde rastgele resim bulmanı yarayan eğlence için yazıldığını söyleyen bir site. Gerisini siz düşünün.
Erişebilir bende canım sıkılınca yapıyorum linkleri değiştirip. Küçük bir ihtimalde olsa tutabilir.

Özel olarak internete yüklemedim upload tuşunu hiç kullanmadım sadece PC'me indirdim veya kopyaladım bazı görselleri gene de mi?
Hayır tabii ki, ben yıllardır Lightshot kullanıyorum sanırım 2014'den beri? Eğer resimleri sadece hafızaya alıyor veya cihaza kaydediyorsanız hiçbir problem yok. (Google'da arat fonksiyonu var o da resmi önce lightshot sunucularına yüklüyor sonra direkt link olarak aratıyor bunu da yapmamalısınız)

Yalnız lightshot size internete yükleme seçeneği sunuyor ona basarsanız fotoğraflarınız herkese açık bir erişime sahip olur, bu gibi olaylar çok oluyor gerek Lightshot başta olsun hizliresim gibi sitelerde de zamanında açık havuza yüklenen resimlerden rastgele linkler deneyerek insanların özel bilgilerine(bazıları şifrelerini falan çekiyor) erişenler olmuştu. Bunun için programlar dahi yazılıyor. O yüzden resimlerinizi böyle yerlere yüklemeden önce 2 kere düşünün.

Bu bilenen bir şey ve yaygın bir deneme sahası. Dışarıda ciddi ciddi dediğiniz gibi URL değiştirerek resim aratıp zararlı işler yapma peşinde olan insanlar var yani kim uğraşır falan da demeyin böyle bir durumda. Yükleyeceğiniz fotoğrafın sizin adınıza kritik bilgiler içermediğinden emin olun.

Deneme amaçlı bir google araması yaptım ve karşıma ilk çıkan site lightshot üzerinde rastgele resim bulmanı yarayan eğlence için yazıldığını söyleyen bir site. Gerisini siz düşünün.
teşekkür ederim

Özel olarak internete yüklemedim upload tuşunu hiç kullanmadım sadece PC'me indirdim veya kopyaladım bazı görselleri gene de mi?

Teşekkür ederim

Hayır, yalnızca upload ettiğinizde herkes erişebilir bilgisayara indirdiğinizde sizden başka uzaktan erişim sağlanmaz.

Herkese merhaba,
Konuyu hortlatıyorum kusuruma bakmayın.
Yanlışlıkla bir görsel yükledim de bu görseli nasıl kaldırabilirim internet üzerinden?

Bunu prtnscr.com üzerinden nasıl silerim? A: prntscr.com adresinden kaldırmak istediğin resimleriniz için e-posta yoluyla [email protected] adresine ya da web sitemizde resim altındaki kötüye kullanım bildirme butonuna tıklayıp rapor edebilirsiniz.
Kaynak: LightShot

Geri
Yukarı