Çözüldü Lightshot Kayıt Uzantısı Değişmeme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Samet.Çınar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Ekran görüntüsü almak için Lightshot kurdum, ayarlardan kayıt türünü PNG'den JPEG'e çekip JPEG kalitesini 75 yapıyorum. Daha sonrasında bir ekran görüntüsü alıyorum ama kayıt yerine PNG olarak kaydediliyor. Lightshot'ı kapatıp tekrar açtım durum hala aynı.

ÇÖZÜM: Konuyu açtığım gibi daha moderatörler onaylamadan çözümüne de ulaştım, ben tam ekran görüntüsü almak için PrtScr tuşunu atamıştım. Benim belirlediğim alanın ekran görüntüsünü almak için ise Shift + PrtScr yapmıştım, programı ilk kurduğunuzda belirlenen alanın ekran görüntüsünü alma seçeneği ile bir ekran görüntüsü alın. Onu kaydederken PNG olarak değil JPG olarak kaydederseniz, bir sonraki tam ekran görüntüsü alma olayları da JPG olarak kaydoluyor. Ufak bir bug söz konusu yani programda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı