Limit, Türev ve İntegral 1 ayda biter mi?

15 Nisan gibi bitirip kalan 2 ayda da genel tekrar ve soru çözümü yapmayı düşünüyorum.
Yani benimde böyle planlarım oluyordu planlar hep yolunda gitmiyor elinden geleni yap ve o konuları sıkıştırmana gerek yok anlamıyorsan yayabilirsin tekrar yaparkende onları çalışırsın .Herkes çok yapıyordu bu hataya hemen bitireyim her şeyi sınavda ne zaman bitirdiğini sormuyorlardı ki.

Limiti iki günde yalayıp yutarsınız. Türeve alma kuralları da kısa sürer. İçine türevin geometrik yorumunu da katarsanız 1 hafta da bu kısıma gider.

Max min problemleri biraz vakit alabilir. Şu an oradayım, ve biraz zorluyor.

Türeve alma kurallarını biliyorsanız belirsiz integrali kısa sürede bitirirsiniz. Belirli daha da kolay diyorlar. Daha sonra rienmann toplamı ve alan geliyor.

Yani 1 aydan bile kısa tutar. Ama temel geometri ile analitik bilgisi şart. İyi çalışmalar.

Limiti iki günde yalayıp yutarsınız. Türeve alma kuralları da kısa sürer. İçine türevin geometrik yorumunu da katarsanız 1 hafta da bu kısıma gider.

Max min problemelri biraz vakit alabilir. Şu an oradayım, ve biraz zorluyor.

Türeve alma kurallarını biliyorsanız belirsiz integrali kısa sürede bitirirsiniz. Belirli daha da kolay diyorlar. Daha sonra rienmann toplamı ve alan geliyor.

Yani 1 aydan bile kısa tutar. Ama temel geometri ile analitik bilgisi şart. İyi çalışmalar.
Max min problemleri ilk sene sınava girdiğimde beni de zorlamıştı.

Başka büyük konun kalmadıysa çok rahat şekilde biter ama bana göre sadece bunlara 1 ay ayıracağına yanında başka konulara da bakıp 2 ayda bitirmen ( fasikül deneme vb hepsiyle)

Limit ve türevde temeliniz varsa 1 haftada limit 1.5- 2 haftada türev 2-3 haftada da integral biter. Tabiki bitirip bir daha yüzüne bakmamak gibi bir şey yok. Düzenli soru çözümü de konunun oturması için değerli.

Limit ve türevde temeliniz varsa 1 haftada limit 1.5- 2 haftada türev 2-3 haftada da integral biter. Tabiki bitirip bir daha yüzüne bakmamak gibi bir şey yok. Düzenli soru çözümü de konunun oturması için değerli.
Ben sadece konu anlatımı ve temel soru kalıpları için 1 ay dedim. Kalan sürede tabiki ayt tüm konuların genel tekrarı ve bol soru çözümü yapacağım.

Biter mi bitmez mi bilmiyorum. Ama YouTube'da şöyle bir kanal var. Yardımcı olur belki diye linklerini veriyorum. Belki sende takip ediyorsundur bilemeyeceğim.

Şu anda limit ve türev videoları var, integral videoları da gelecek sanırım. Takip etmiyorsan takip etmeni öneririm.

Bu arada mezunum ben. İntegrelde pek temelim yok ama limit ve türevde var temelim.
Türevi iyi biliyorsan integrali de bilirsin çünkü birbirinin tersi.

Biter mi bitmez mi bilmiyorum. Ama YouTube'da şöyle bir kanal var. Yardımcı olur belki diye linklerini veriyorum. Belki sende takip ediyorsundur bilemeyeceğim.

Şu anda limit ve türev videoları var, integral videoları da gelecek sanırım. Takip etmiyorsan takip etmeni öneririm.

Türevi iyi biliyorsan integrali de bilirsin çünkü birbirinin tersi.
Bu kanal iyi ama Mert Hoca dan ilerlemek istiyorum. Biliyor musun onu?

Yeni konular

Geri
Yukarı