LINK Scooter borcunu ödemezsek bir şey olur mu?

miyori

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba iki gün önce link scooter kullandım. Gideceğim mesafe yakındı 5 dakika sonunda gideceğim yere ulaştım ama sürüşü bitiremedim bir türlü, asla kabul etmedi 30 dakika sürüşü bitirebileceğim bir yer aradım ve uzun bir gezme sonunda kapatabildim. Sonuç olarak gitmem gereken yerden uzak bir yerde indiğim için tekrar yürümek zorunda kaldım ve şu an borç olarak gözüküyor uygulamada. Muhatap olacak bir müşteri hizmetleride yok bize ulaştan durumu bildirdim ama şu anlık bir hareket yok. Ben kendi gittiğim yere kadar tutan parayı ödedim ve kalanı ödemek istemiyorum. Bu süreçte bir cezai işlem falan uygulanır mı ya da faiz falan gelir mi buna? Biraz araştırma yaptım benimle aynı durumu yaşayanların olduğunu fark ettim ve iletişime geçtim devamında para iadesi yapılmamış. Boş yere bu parayı ödemek istemiyorum.

Kilitlemek istediğiniz yer kullanım bölgesinde bir yer miydi yoksa dışında mı?
Uzun süre ödemezseniz eğer kişisel bilgileriniz var ise veya bir şekilde ulaşırlarsa size icra takibi başlayabilirler. Tabii ki burda da ücreti yasal faizi ile isterler. Siz bu icraya itiraz edebilirsiniz ve ödemezsiniz ardından size dava açma hakları doğar eğer açarlarsa burada siz savunma olarak yukarda yazdıklarınızı söylersiniz ama kanıtlama meselesi biraz zor olur muhtemelen.

Normal ara sokakta kapatmaya çalıştım hiçbir tepki vermedi uygulama telefondan baktım o sırada neden kaynaklanır bu sorun diye. Bulunduğum konumdan kaynaklı diye düşündüm okuduklarımdan sonra. Yakın çevrede gezip kapatmaya çalıştım, caddeye çıktım, parka girdim en son kapandı bir avmnin yakınlarında.

Yeni konular

Geri
Yukarı