LinkedIn hesabı nasıl kurtarılır?

Julimezar

Centipat
Daha fazla  
Birkaç ay önce bütün mail ve şifrelerimin açığa çıkmasıyla çok sorun yaşadım. Bütün hesapları tek tek kurtarıp her yerde güçlü şifreler ve çift doğrulamalar kullanmaya başladım.

Bu dönemden sonra tüm sitelerde olduğu gibi LinkedIn'de de sorun yaşadığımdan çift doğrulama kullanıyorum orada da sanırsınız soğuk cüzdan saklıyorum. Mail ve şifreyi doğru girdiğinizde önce robot sorusu soruyor, sonra maile kod gidiyor (mailim e authenticator ile korunuyor) maile gelen kodu doğru girdiğinizde telefona SMS geliyor eğer onu da doğru girerseniz hesaba erişiyorsunuz.

Maile gelen doğrulama yok, telefona gelen SMS yok ama güvenlik gereğiyle hesabımı kapatmışlar :d (sadece giriş yapamıyor değil hesabım komple gözükmüyor durumda). Yani o kadar iyi bir sistem ki şifresi hakkında en ufak bilgi sahibi olmadığınız 2 farklı yerde çifte doğrulaması olan bir hesaba rastgele şifreler deneyerek hesabı kapattırabiliyorsunuz müthiş bir güvenlik önlemi tebrikler LinkedIn.

Aynı şey birkaç ay önce de başıma gelmişti birkaç gün sonra açılmıştı. İkinciye olduğu için açılması daha zor gibi geliyor. Siteye de asla ulaşamıyorum yardım istemek için iletişime giriyorum giriş yapmamı istiyor :D? Hesabım açılırsa ne yapmalıyım veya desteğe nasıl ulaşabilirim bilgilendirirseniz çok sevinirim.

(Bahsettiğim aşamalarla giriş yapmaya çalıştığımda hesaba girmem gereken noktada giriş ekranına geri atıyor.)

Ek: Telefondan deniyordum bir kez de bilgisayardan denedim, kimlik doğrulaması için kimlik istedi, gönderdim. Arkasından mail gönderdi, çok fazla destek isteği alıyormuşlar gecikebilirmiş, başka destek kaydı oluşturmamalıymışım, hesabımın güvenliği en büyük öncelikleriymiş (komple kapatırsak kimse giremez aşırı güvenli), çift doğrulama açmamı öneriyormuşlar, benzersiz şifre kullanmamı tavsiye ediyormuşlar.

Son düzenleme:
Oturum açılmadan destek verilmiyor, anladım. Benim önerim ikinci bir hesap oluşturmak ve onun üzerinden talep oluşturmak olacak. Gerçekten çok çirkin bir sistem olmuş.

Oturum açılmadan destek verilmiyor, anladım. Benim önerim ikinci bir hesap oluşturmak ve onun üzerinden talep oluşturmak olacak. Gerçekten çok çirkin bir sistem olmuş.
Düzenlemede ekledim bir de bilgisayardan denediğimde bu sefer giriş sayfasına geri atmak yerine kimlik doğrulama istedi gönderdiğimde bir destek kaydı oluşturdu. Kayıt oluşturulduğuyla ilgili mail gönderdi, kayıt numarası ve bu adresten takip edebilirsiniz tarzı şeyler yazıyor mailde. Bu adresten takip edebilirsiniz linkine tıkladığımda ise giriş yapmamı istiyor müthiş bir site gerçekten :D .

Düzenlemede ekledim bir de bilgisayardan denediğimde bu sefer giriş sayfasına geri atmak yerine kimlik doğrulama istedi gönderdiğimde bir destek kaydı oluşturdu. Kayıt oluşturulduğuyla ilgili mail gönderdi, kayıt numarası ve bu adresten takip edebilirsiniz tarzı şeyler yazıyor mailde. Bu adresten takip edebilirsiniz linkine tıkladığımda ise giriş yapmamı istiyor müthiş bir site gerçekten :D .
Aynı durumlar Facebook'ta da oluyor. Tek giriş yapma yolu olarak başka cihazda da giriş yapmanı istiyor yoksa Whatsapp'a kod falan göndermiyor. Rezil bir sistemleri var bu büyük sitelerin ve işlemiyor. Bot koruması diye gerçek hesapları kapatıyorlar. İnşallah çözersiniz sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı