Linklerden virüs bulaşabilir mi?

Hocam bir siteye attı sitede de Discord vardı connect yazıyordu bastım Discord girdim. Ama ilk attığı link resmi Discord link değildi fakat içinde Discord bağlanma şeyi vardı oradan bağlandım.

Hocam bir siteye attı sitede de Discord vardı connect yazıyordu bastım Discord girdim. Ama ilk attığı link resmi Discord link değildi fakat içinde Discord bağlanma şeyi vardı oradan bağlandım.

Hocam eğer içiniz rahat olacaksa bilgisayarı birkere Kaspersky'la tam tarayın.

Antivirüsün güvenilirliğini araştırmanı öneririm. İahsen Kaspersky kullanıyorum hem paralı aldım kullandım menundum iuan bedavadayım hala memnunum güvenirim de iyice araştır bazı antşvirüsler hiçbirşey yok iken virüs var diyebiliyor lisans alın virüsü yok edelim diyor yani dolandırıcı çıkıyor. tanısam söylerdim bilmiyorum antivürüsü iyicene araştır.
Kaspersky ve Malwarebytes şuanda en iyi AV lardan iki tanesidir. Avast gibi AV ların kullanılmasını doğru bulmuyorum.

Hocalarım, linklerden virüs bulaşabilir mi? Bir linke tıkladım sonra Discord katılma penceresi vardı connecte bastım sonra Discord'a girdim. Fakat VirusTotal'de fortinet antivirüs o siteyi virüslü gösterdi, diğer antivirüsler temiz gösterdi. Bilgisayarıda tarattım temiz çıktı. Ama emin olmak için sormak istedim.

Elbette bulaşabilir. Ama Discord'dan bulaşma şansı var mı bilemiyorum. Ama bulaşacağını sanmıyorum.

Kaspersky ve Malwarebytes şuanda en iyi AV lardan iki tanesidir. Avast gibi AV ların kullanılmasını doğru bulmuyorum.
Evet. Arkadaşa katılıyorum. Malwarebytes gerçekten sağlam bir uygulama. Size virüslü ya da tehlikeli şeyler içeren sitelere girişinizi kapatıyor. Mesela virüslü bir siteye girdiniz. Malwarebytes error çıkarıyor karşınıza. Fotoğraf atabilirim ama Malwarebytes sildim bilgisayarımdan. Bilmediğim sitelere girmiyorum artık. Ama Malwarebytes gerçekten iyidir. Virüslerinizi PC’nizden siler.

Geri
Yukarı