Linkten virüs bulaşır mı?

ZencT

Femtopat
Daha fazla  
Instagram'da bir storyde beğendiğim bir ürün vardi. Alttaki linke tikladim uygulamadan ayrilmak ister misin yazdi. Evet dedim sonra 1 saniyelik Chrome açıldı site adi olarak Smart'li bir şeyler yazıyordu. 1 saniye sonra Google Play Store'da karaca uygulamasına atmış Chrome geçmişinden bakınca D-Smart Online islemler ve Türk Telekom Online islemleri siteler acmis görünüyor. Simdi bu benim telefonuma girer mi ya da benim adima bir şeyler yapar mi soz konusu sitelerde?

Başlığa cevabım evet bulaşır. Sorunuza gelirsek, siz aslında otomatik yönlendirmeli linke tıkladığınız için sizi otomatik Google Play Store'a yönlendirmiş. Reklam yani veya siz yanlışlıkla reklama tıklamış olabilirsiniz. Sıkıntı olmaz eğer Google Play Store ise.

Bir şey olmaz diye tahmin ediyorum. Yine de içim rahat etsin diyorsanız kaliteli bir AV ile tarama yapmanızı öneririm.

Hayır, indirip açmadığınız hiç bir şeyden virüs bulaşamaz. Link ile virüs bulaşması imkansız bir durumdur. (eski sürüm tarayıcılarda bazı açıklar olabilir ve bu tür durumlarda telefonunuza websiteler aracılığı ile erişim sağlanılabilir)

Geri
Yukarı