Linkten virüs bulaşır mı?

Bende de açılmıyor şu an garip.

1651792791693.png

Geçmişimde böyle duruyor.
Hocam sizce bir şey olmuş mudur?
Gayet teknik bir makaleyi okuyabilen birisinin foruma bunu danismasi biraz ironik ve komik.

Hocam siber güvenlik hakkında çok bir bilgim yok ve o makaledeki her şeyi anlayacak bir bilgiyede pek sahip değilim.
Böyle şeylere merakım olduğum için okuyordum.

Bende de açılmıyor şu an garip.

Eki Görüntüle 1379556

Geçmişimde böyle duruyor.
Hocam sizce bir şey olmuş mudur?

Hocam siber güvenlik hakkında çok bir bilgim yok ve o makaledeki her şeyi anlayacak bir bilgiyede pek sahip değilim.
Böyle şeylere merakım olduğum için okuyordum.
Anladim. Web sitelerinden sistemin zarar gormesi cok nadirdir. Endise etmenizi gerektirecek bir sey yok.

@kino @429723
Hocam olaydan sonra çerezler silinsin diye tarama verilerini temizle yapmıştım sonra Technopat Sosyal'e girdiğimde hesabımdan çıkış yapıldığını fark ettim çerezleri sildiğim için çıkış yapılmıştır değil mi?

@kino @429723
Hocam olaydan sonra çerezler silinsin diye tarama verilerini temizle yapmıştım sonra Technopat Sosyal'e girdiğimde hesabımdan çıkış yapıldığını fark ettim çerezleri sildiğim için çıkış yapılmıştır değil mi?

Soruna gelecek olursak linkten bulaşma riski var elbette ama sisteminde av var ve bu linkten bulaşacağını zannetmem indirilenleri kontrol et ve diğer soruna gelecek olursam cookieleri temizlediğin için cookielerde kayıtlı bilgiler silinmiş ve bu yüzden Technopat Sosyal'den çıkış yapıştır iyi geceler iyi sosyaller.

Son mesajlar cevabı vermiş zaten. Belirtilen link dışında linkden zararlılar tabi bulaşabilir. Belirtilen link portlu olduğundan en fazla ip kaydınızı alır bir paket göndermez. Bahsedilen o tür açık portlu siteler bir yazılımdan veri almak için genelde server mantığı ile çalışır. Uygun zararlı veya yazılım olduğunda sistemde sorun etmez bir dosya indirmediyse.
AV olduğu için zaten siz istesenizde açtırmaz bilinen bir yer ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı