Linux AppImage Dosyası Açılmıyor

ChillDrag

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, yüklediğim AppImage dosyalarını açamıyorum :(. Eski forumlara, makalelere ve videolara baktım. Ama sonuç değişmiyor.

Dosya Ekleri

• screenshot.jpg
    screenshot.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt üstüne basıp çalıştıracaksınız.

antiX22 kullanıyorum. Direkt üstüne basınca AppImage dosyasını nasıl açmak istersiniz diye uygulama listesini veriyor ve bende herhangi bir uygulama yok onu açmak için. Sağ tıklayıp özelliklerden de uygulama olarak başlatmak için olan kutucuk yok.

Bu şekilde.

Dosya Ekleri

• screenshot.jpg
    screenshot.jpg
    20,7 KB · Görüntüleme: 36
  • screenshot.jpg
    screenshot.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 36
chmod +x *appimage dosya adı*

Ardından çalıştırabiirsiniz.

Direkt dosya yöneticinizden sağ tık yapıp Özellikler>İzinler kısmına gelip "yürütülebilir" veya "çalıştırılabilir" olarak işaretleyin.

Linux'da güvenlik sebepleri gereğince derlenmiş kodları doğrudan çalıştıramazsınız. @tempestian'ın adımlarını uygulayarak çalıştırılabilir listesine alabilirsiniz.

chmod +x *appimage dosya adı* Ardından çalıştırabiirsiniz.

Direkt dosya yöneticinizden sağ tık yapıp Özellikler> İzinler kısmına gelip "yürütülebilir" veya "çalıştırılabilir" olarak işaretleyin.

Linux'da güvenlik sebepleri gereğince derlenmiş kodları doğrudan çalıştıramazsınız. @tempestian'ın adımlarını uygulayarak çalıştırılabilir listesine alabilirsiniz.
Hocam şimdi fark ettim. Arkadaş zaten dosyayı yürütülebilir yapmış. AppImagein gereksinim duyduğu bir dosya eksik görünüyor ve o yüzden açılmıyor.

AppImage'in gereksinim duyduğu bir dosya eksik görünüyor ve o yüzden açılmıyor.
Beni güldürdünüz, sizin de yüzünüz gülsün. 🙂 AppImage'ın olayı zaten bütün kütüphaneleri içinde barındırmasıdır. Daha detaylı bakmak lazım. Uçbirimde çalıştırınca hiçbir şey çıkmıyor mu?

Beni güldürdünüz, sizin de yüzünüz gülsün. 🙂 AppImage'ın olayı zaten bütün kütüphaneleri içinde barındırmasıdır. Daha detaylı bakmak lazım. Uçbirimde çalıştırınca hiçbir şey çıkmıyor mu?
Zaten öyle olması lazım hocam ama arkadaşın attığı ilk ekran görüntüsüne bakınca hata görülüyor. Eksik bir dizin var.

Geri
Yukarı