Linux Archinstall ''Başarısız indirme'' hatası

Baklava Ordusu

Centipat
Yer
Türkmenistan
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• 20240109_222900.jpg
    20240109_222900.jpg
    305,3 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
archinstall aracı sıkıntılı bir araç. GitHub üzerinde kullanıcıların kendi oluşturdukları Arch Linux kurulum betikleri bulunuyor. Bunları kullanabilirsiniz.

Bu benim kendi Arch Linux kurulum betiğim. En temel paketleri sisteminize kurar ve üstüne siz de düzenlemeler yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit, depoda açıklaması var zaten. Biraz Shell Script bilginiz varsa düzenleyip kullanabilirsiniz.

archinstall aracı sıkıntılı bir araç. GitHub üzerinde kullanıcıların kendi oluşturdukları Arch Linux kurulum betikleri bulunuyor. Bunları kullanabilirsiniz.

Bu benim kendi Arch Linux kurulum betiğim. En temel paketleri sisteminize kurar ve üstüne siz de düzenlemeler yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit, depoda açıklaması var zaten. Biraz Shell Script bilginiz varsa düzenleyip kullanabilirsiniz.
Archlinux yükledim ama galiba mirrorlar Türkmenistan da engellenmiş connection refused diyor. Başka bir package manager falan kullanılabilir miyim.

Düzenleme: Dün mirror ekleme için bir yazı okuyordum olmamıştı. Şu an virtualbox aldım her şey güzelce yükleniyor. Galiba reboot lazımmış.

Son düzenleme:
archinstall'ın düzgün çalıştığına şahit olmadım... En son kendim herhangi bir script vs. olmadan kurdum, daha zevkli zaten. Ayrıca basit, Arch kullanıyorsanız hazır scriptler kullanmanız saçma bence zamandan yememesi dışında.

Geri
Yukarı