Linux BackTrack 5 kitabı

Güzel bir çalışma fakat Backtrack 5'in ülkemizdeki kullanım amacı belli. Kitabın yanında bir Wordlist verilseydi, satış rekorları kırardınız. Tabi bu Wordlist'in paylaşım forumlarında bi b*k yaptığının sananlar tarafından upload edilmesini de engellemeniz gerekirdi.

ceydadenizin dediklerini önceden sitelerde dolaşırken duymuştum. Ben bile almayı planlıyorum yakın bir zamanda o kitabı. Recep abi bence haklı çünkü ülkemizdeki kullanım amaçları kesinlikle belli. Birde recep abiye bir sorum olacak o kitabı alırsam sizce şifre kırmada yardımcı olurmu bana ? Veya siber saldırı yapmama yardımcı olurmu ?

Zaten gerekli programlama dillerini biliyorum yazılım öğrencisiyim.

ceydadenizin dediklerini önceden sitelerde dolaşırken duymuştum. Ben bile almayı planlıyorum yakın bir zamanda o kitabı. Recep abi bence haklı çünkü ülkemizdeki kullanım amaçları kesinlikle belli. Birde recep abiye bir sorum olacak o kitabı alırsam sizce şifre kırmada yardımcı olurmu bana ? Veya siber saldırı yapmama yardımcı olurmu ?

Zaten gerekli programlama dillerini biliyorum yazılım öğrencisiyim.
Eğer amacın wifi şifresi kırmaksa kitaba felan gerek yok.Backtrack 5 r3 indir ve ardından sanal pc ye kur. Backtrack 5 r3 de kesin wifi şifre kırma yöntemi var ama 10 saat gibi bir süre sürüyor.Kırmak çokda zor değil ama sabır gerektiriyor :).
Not:Wordlistlerle uğraşmana gerek yok kesin yöntemi denemen daha faydalı olur.

Verdiğin bilgiler için saol :) fajQ ben sabırlı biriyimdir. 10 saat beklerim sorun yok. Bu kitapda farklı saldırı yöntemleride var ayrıca ve hâla yasaklanmadan almak istiyorum. Ve bu saldır yöntemlerininde nasıl önleneçeği anlatılıyo neyse herkeze hayırlı akşamlar :)

Bu işletim sisteminin içinde pentez sızma testi de bulunuyor bilginize

Verdiğin bilgiler için saol :) fajQ ben sabırlı biriyimdir. 10 saat beklerim sorun yok. Bu kitapda farklı saldırı yöntemleride var ayrıca ve hâla yasaklanmadan almak istiyorum. Ve bu saldır yöntemlerininde nasıl önleneçeği anlatılıyo neyse herkeze hayırlı akşamlar :)

Bu işletim sisteminin içinde pentez sızma testi de bulunuyor bilginize
Önemli değil. İyi yakşamlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı