Linux boot yapılırken "end kernel panic" hatası

asd1010

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Dün ve bugün Linux Mint 17.3 Cinnamon işletim sistemini usb'ye çeşitli programlar kullanarak bootladım(Rufus,Universal USB,Unetbootin). Fakat neden olduğunu bilmediğim şekilde usb'yi bilgisayarıma takıp f8 yaptıktan sonra boot ekranına start veriyorum ve "end kernel panic killed idle" vs tarzında uzunca bir hata geliyor siyah ekran şeklinde, lütfen çözümünü acil olarak bulan paylaşırsa sevinirim. Sayın modlarım da konuya dahil olursa ayrı bir iyi olur. Fotoğraflar:
AnZ4hBs8zO8yN1kODvSGiqEbj0D6CeWy23CmTeK5jBvK.jpg
Bu ekranda hangi seçeneği seçersem seçeyim bu sorunlu ekran ortaya çıkıyor:
20160616_133033 (1836 x 2448).jpg
(Bu arada buna benzer bir konu daha gördüm iyice inceledim ve onun çözümü fat32 ile usb ye yazdırmaktı, ama ben zaten hep fat32 seçtiğimden ve fat32 ile isoyu yazdırdığımdan tekrar tekrar denememe rağmen sorun çözülmedi.)

@Recep Baltaş @Ali Güngör @Mikail Fidan @Özgür Yazılım çözebilirsek çok memnun olurum efendim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ISO dosyasının bütünlüğünü kontrol ettiniz mi? Ve ayrıca Rufus ile hiçbir ayarı değiştirmeden sadece ISO'yu seçerek ve çıkan uyarılara Tamam diyerek, yazdırıp denermisiniz?

aynı sorun bende de var. güncel bir linux sürümü kurmak istiyorum ama yeni çıkan kerneller bilgisayarıma uymuyor sanırsam. bu yüzden güncel bi linux sürümü yükleyemedim. yardımcı olabilir misiniz acaba

aynı sorun bende de var. güncel bir linux sürümü kurmak istiyorum ama yeni çıkan kerneller bilgisayarıma uymuyor sanırsam. bu yüzden güncel bi linux sürümü yükleyemedim. yardımcı olabilir misiniz acaba

BIOS ayarlarını gözden geçir kernel bugı gibi duruyor aklıma çözüm gelmiyor.
Aynı sorun bende de var. Güncel bir Linux sürümü kurmak istiyorum ama yeni çıkan kerneller bilgisayarıma uymuyor sanırsam. Bu yüzden güncel bir Linux sürümü yükleyemedim. Yardımcı olabilir misiniz acaba

İstersen RAM'lerini çıkarıp bir temizle slotları yer değiştir ve tekrar dene.

bu yüzden güncel bi linux sürümü
Çözüm sorduğun sorunun içinde.
Rosa, Mageia, Fedora, Debian non-free, ALT Linux gibi farklı dağıtımlar denediniz mi?.
Örneğin kararlı kernel kullandığı için Debian non-free tabanından başlayabilirsiniz.

Linux Mint 17.x serisinin desteği bitti, çok eski bir sürümü yeni bir donanımla kullanıyorsanız, sorun yaşamanız normal. Hadi bir şekilde kurdunuz, desteği biten bir sürüm olduğu için sistemi dahi güncelleyemezsiniz. Ayrıca açılış seçeneklerinde compatibility mode (uyumluluk modu) seçeneği var, açılış için bunu kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu seçeneğe; acpi, GPU sürücüleri gibi bazı sorunları aşmak için bir kaç değişken eklenmiş durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı