Çözüldü Linux HDD'ye erişim sağlanamama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bilişsel Hack

Hectopat
Makaleler
29
Daha fazla  
Kurarken Gparted ile ana diski (SSD) ext4, diğer diski de ext4 olarak biçimlendirdim. HDD'nin içinde lost+found klasörü var ve hiçbir şekilde erişim sağlayamıyorum. Yeni klasör bile oluşturamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@202 hocam:
Kod:
mount /dev/sda /media/hdd
mount: /media/hdd: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sda, missing codepage or helper program, or other error.
       dmesg(1) may have more information after failed mount system call.
Benim gece İnternet kullanmamam gerek. Asiri dalgın oluyorum geceleri bunu farkettim.
Bu son :D

Bash:
mount /dev/sda1 /media/hdd
chown caner /media/hdd
@202 hocam böyle şeyleri nasıl öğrendiniz? Mesela bana yardım ederken kullandığınız bilgileri nasıl edindiniz?
Kullana kullana öğreniliyor hocam.
Sorunlarınızı arastirarak kendiniz çözmeye çalışın ve işlerinizi terminalden halledin mesela, bir süre sonra öğreneceksiniz böyle böyle.
Birkaç hafta sonra manuel olarak saf Arch kurmayı deneyin sanal bilgisayara. Faydası dokunur.

Birkaç hafta sonra manuel olarak saf Arch kurmayı deneyin sanal bilgisayara. Faydası dokunur.
İki üç kere öyle bir deneyimim oldu. İllallah ettim. Manjaro kullanıyorum şu an. Mis.

İngilizce olarak aratin, daha çok sonuç alırsınız.
Valla şöyle arattım bulamadım:
I can not access my second drive as HDD in Linux

@202 hocam Ubisoft Connect'ten AC Origins indirdim. Oyun başarılı bir şekilde açıldı. Biraz oynadım da. Ama hep donup kapandı. Oyuna girince de unsupported graphic card driver hatası veriyor Ubisoft Connect. Bu nasıl giderilir bilginiz var mı ona göre konu açayım?

Son düzenleme:
İki üç kere öyle bir deneyimim oldu. İllallah ettim. Manjaro kullanıyorum şu an. Mis.
Bende baya önce bircok kez saf arch kurmaya çalışmıştım ve olmamıştı hiçbiri. Olmasada yeni komutlar öğrenmiştim :) Terminalden klasör oluşturmayı bile bilmiyordum o zamanlar...

Sorunlar aramalarda her zaman çıkmayabilir. Farklı şekillerde aramak lazım bazen.

@202 hocam Ubisoft Connect'ten AC Origins indirdim. Oyun başarılı bir şekilde açıldı. Biraz oynadım da. Ama hep donup kapandı. Oyuna girince de unsupported graphic card driver hatası veriyor Ubisoft Connect. Bu nasıl giderilir bilginiz var mı ona göre konu açayım?
Yeni konu açın ve sisteminizi belirtin konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı