Linux için laptop önerisi

Direniş

Femtopat
Daha fazla  
Buz gibi çalışsın ve bütçe yakmasın. Performansı iyi olsun, ağır olmasın, batarya ömrü harika olsun ve gizlilik açısından mükemmel olsun (sana bakıyorum, Intel'me ve AMD PSP) <-- yani bunlar tamamen devre dışı bırakılabilsin gibi. Hangi laptop ve notebooku önerirsiniz? Bir laptop mu yoksa notebook mu alacağımı hâlâ karar veremedim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buz gibi çalışsın ve bütçe yakmasın. Performansı iyi olsun, ağır olmasın, batarya ömrü harika olsun ve gizlilik açısından mükemmel olsun (sana bakıyorum, Intel'me ve AMD PSP) <-- yani bunlar tamamen devre dışı bırakılabilsin gibi. Hangi laptop ve notebooku önerirsiniz? Bir laptop mu yoksa notebook mu alacağımı hâlâ karar veremedim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Ultrabook' ya da laptop alınabilir bütçe?

Hangi Linux dağıtımını kullanmayı düşünüyorsunuz hocam Kali falan mı?

Ultrabook' ya da laptop alınabilir bütçe?
Bütçe daha belli değil. Ultrabook'u daha önce hiç duymadım, ne olduğunu söyleyebilir misiniz?

Hangi Linux dağıtımını kullanmayı düşünüyorsunuz hocam Kali falan mı?
Mainline Arch kurarım, dual boot yapmayı düşünmüyorum. Kali, gentoo gibi diğer hobilerimi KVM - QEMU'da hallederim. System76'nın laptoplarını almak istiyorum, onlar gerçekten güzel ama çok pahalı. (Onlar laptoplarındaki psp ve me'yi devre dışı bırakabilmiş, sitelerinde daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.)

Bütçe daha belli değil. Ultrabook'u daha önce hiç duymadım, ne olduğunu söyleyebilir misiniz?

İşlemcinin son harfinde U harfi olursa veya G7 yazıyorsa Ultrabook oluyordaha az güç tüketiyor ve batarya süresi yüksek olacak şekilde tasarlanıyor performans anlamında pek memnun kalacağını düşünmüyorum.

Mainline Arch kurarım, Dual boot yapmayı düşünmüyorum. Kali, Gentoo gibi diğer hobilerimi KVM - QEMU'da hallederim. System76'nın laptoplarını almak istiyorum, onlar gerçekten güzel ama çok pahalı. (onlar laptoplarındaki PSP ve Me'yi devre dışı bırakabilmiş, sitelerinde daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.)

Arch kuracak iseniz laptopun Wi-Fi kartı monitör mod destekliyor mu kontrol edin almadan hocam satıcıya sorabilirsiniz ya da marka model yazıyor ise Wi-Fi adaptörünün bakabilirsiniz.

Arch kuracak iseniz laptopun Wi-Fi kartı monitör mod destekliyor mu kontrol edin almadan hocam satıcıya sorabilirsiniz ya da marka model yazıyor ise Wi-Fi adaptörünün bakabilirsiniz.
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

U serisi işlemciler çalışma için tasarladıkları için güç tüketimleri az oluyor.
Oyun için nasıllardır hocam?

Ayrıca hafif olmasını da isterim, sırtımda ağırlık yapmasını asla istemem.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı