Kali Linux için laptop tavsiyesi

Luridx

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Kali Linux kurmak için bir laptop alacağım, bütçe 5.000 civarı. Tavsiye verebilirseniz sevinirim. İşlemci olarak genelde Intel tavsiye ediyorlar, AMD'den ne farkı var bilmiyorum. Bir de FreeDOS bakıyorum fiyatı daha uygun olur diye, doğru mu yapıyorum? Aydınlatırsanız sevinirim, şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Kali Linux kurmak için bir laptop alacağım, bütçe 5.000 civarı. Tavsiye verebilirseniz sevinirim. İşlemci olarak genelde Intel tavsiye ediyorlar, AMD'den ne farkı var bilmiyorum. Bir de FreeDOS bakıyorum fiyatı daha uygun olur diye, doğru mu yapıyorum? Aydınlatırsanız sevinirim, şimdiden teşekkür ediyorum.
Peki neden Kali Linux? Herkesin aklına tek şey geliyor...

Son düzenleme:
Peki neden Kali Linux? Herkesin aklına tek şey geliyor...
Hacker'lık. Ama Udemy gibi yerler de etik hacker kursları oluyor arkadaş onlara da kayıt olmuş olabilir.
Cevabım ise bu konuya: Yani gerek yok başka laptopa yada bilgisayara elinin altında hangisi varsa sanal makine de kullanabilirsin.

Eğer düşünceniz Hacker'lık üzerine ise boş verip web tasarım üzerine veya grafik tasarım üzerine yoğunlaşın 5 bin lira verip Linux kurcağınız bilgisayardan size hayır gelmez size önerdiğim mesleklerin önü açık ve maaşları çok güzel hacker olmak riskli ve saçma.

Öncelikle cevap veren herkese çok teşekkür ediyorum. Kali seçmemin sebebi evet pentest ve SQLinjection gibi konuları merak etmem. Yazılım mühendisliği okuyorum şu anda ve her konuda az da olsa bilgi sahibi olmak istiyorum. Unity ile başladım ve yeterince bilgi sahibi olduğuma karar verdikten sonra veri tabanları, data structures dünyalarına daldım. Şimdi buna merak sardım. Face patlatmaca değil yani :D. Fakat az da olsa mümkün olduğunca çok konuda bilgi sahibi olmak istiyorum mezun olmadan. O yüzden arkadaşlar Kali linux.
Var mı arkadaşlar konu hakkında bilgi sahibi olan ve yardımcı olabilecek? Aslında asıl sormak istediğim ram mi, işlemci mi daha önemli kali için ona göre bir model seçmeye çalışıyorum.
Yok mu yardımcı olabilecek? Yani işlemciye mi önem vermeliyim yoksa ram mi, laptop seçerken? Oyun oynamayacağım için ekran kartına çok önem vermiyorum, doğru mu yapıyorum bilmiyorum.
up up up

Son düzenleme:

Geri
Yukarı