Linux işletim sistemi önerisi

Arkadaşlar başlıktan da görüldüğü üzere Linux dağıtımı arıyorum, sistemi fazla yormayabilir. Arayüz olarak beğendiğiniz dağıtımları önerirseniz sevinirim.
Ubuntu'nun 2-3 sürüm önceki sürümünü kurabilirsiniz. Bana göre Windows en iyisidir. Eğer kaldırmıyorsa Windows 7 kurabilirsiniz.

Windows formatı at. Bilmiyorsan Youtube'den baka baka yap. Yapamıyorsan 250-300 TL'yi gözden çıkarıp tanıdığın güvendiğin bir bilgisayarcıya format attır.

Ubuntu'nun 2-3 sürüm önceki sürümünü kurabilirsiniz. Bana göre Windows en iyisidir. Eğer kaldırmıyorsa Windows 7 kurabilirsiniz.

Windows formatı at. Bilmiyorsan Youtube'den baka baka yap. Yapamıyorsan 250-300 TL'yi gözden çıkarıp tanıdığın güvendiğin bir bilgisayarcıya format attır.
Windows 11 kaldırıyor fakat linux kullanmak istiyorum artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bende Mint öneriyorum, hem oyun anlamında hem normal kullanış açısından performans olarak diğer dağıtımlara göre üst düzey.

Diğer dağıtımlara göre üst düzey olduğu kanısına nereden vardınız?

Diğer dağıtımlara göre üst düzey olduğu kanısına nereden vardınız?
Ubuntu gibi geniş kullanıcı kitlesine sahip bir dağıtımın parçası. Ubuntu'nun kötü yanlarının traşlanması(Gnome vs.) ile son kullanıcı için neredeyse mükemmel bir OS haline getiriyor. Stabil, hızlı ve modern.

Ubuntu gibi geniş kullanıcı kitlesine sahip bir dağıtımın parçası. Ubuntu'nun kötü yanlarının traşlanması(GNOME vs.) İle son kullanıcı için neredeyse mükemmel bir OS haline getiriyor. Stabil, hızlı ve modern.

Bunları sadece Ubuntu ve altyapısı karşılamıyor. Arch tabanlı sistemlerde var ve paket yöneticisi oldukça hızlı. Modern ve hızlı diyorsanız ArchCraft, Endeavour OS gibi daha birçok dağıtıma bakabilirsiniz. Ya da Arch Linux kurup kendiniz modernize edebilirsiniz (ki ben bundan yanayım.).

Ubuntu dağıtımlarını sadece denemek için kullanmıştım. Linux camiasını öğrenmek için Arch tabanlı dağıtımlar ile başladım ve açıkçası böyle başladığım için mutluyum.

Mükemmel dağıtım diye bir şey yoktur. Hangisi işinizi görüyorsa kullanın.

Geri
Yukarı