Linux Kurarken "İnvalid argument" hatası

YILSUK11

Kilopat
Makaleler
1
En son sürüm Linux Mint Cinnamon kurmaya çalışıyorum. Aşağıya koyduğum fotoğrafta ki hatayı alıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?
Cihaz: Acer Swift 3 SF314-42

IMG_20210227_210516.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu ISO dosyasını indirip kurulum yapamayı deneyin.

Onun ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.

Win32DiskImager veya balenaEtcher yazılımıyla yazdırın. Rufus ile yazdırdıysanız sorun olmuş olabilir.

Onun ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.

Win32DiskImager veya balenaEtcher yazılımıyla yazdırın. Rufus ile yazdırdıysanız sorun olmuş olabilir.
İlgisi var aslında, bağlantıdaki ISO dosyasını bazı Ryzen sistemlerdeki açılış sorunları ile ilgili bildirimler sonrasında, sadece daha güncel çekirdek kullanılarak hazırlanmışlardı.

Attığınız linkten denedim ve hala olmadı. Kurulum programı olarak Win32DiskImager kullandım. Anladığım kadarıyla kernel sürümünü güncellemem gerekiyor. Sorun şu ki bunu nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum.

AMD-Vi: Unable to read/write to IOMMU perf counter

İlk paylaştığın ekran görüntüsünde yukarıdaki mesaj görünüyordu, bu sorunu açılışa iommu=soft değişkeni ekleyerek çözdüklerini raporlayanlar olmuş.

Paylaştığın son ekran görüntüsüne göre, sanırım şu an Linux Mint kurmaya çalışmıyorsun. Ubuntu 20.10 sürümün sunucu versiyonu ile ilgili bazı mesajlar görünüyor çünkü.

ISO dosyasını yazdırma ile ilgili; @MisakiTaro 'nun önerilerini de deneyebilirsin.

Son düzenleme:
İlk paylaştığın ekran görüntüsünde yukarıdaki mesaj görünüyordu, bu sorunu açılışa iommu=soft değişkeni ekleyerek çözdüklerini raporlayanlar olmuş.

Paylaştığın son ekran görüntüsüne göre, sanırım şu an Linux Mint kurmaya çalışmıyorsun. Ubuntu 20.10 sürümün sunucu versiyonu ile ilgili bazı mesajlar görünüyor çünkü.
ISO bozuk bence.
Doğrulamak adına arkadaşın attığı linkten tekrar Mint indirdim. Hala aynı şeyler oluyor.

Geri
Yukarı