Linux kurarken kök dosya sistemi yok hatası

imesu

Hectopat
Yer
Miami
Daha fazla  
Arkadaşlar harddiskim dolu o yüzden boş alan ile 25 GB'lik disk böldüm Linux'u buraya kurarken "kök dosya sistemi yok herhangi bir kök dosya sistemi tanımlı değil lütfen bölümleme menüsü kullanarak bunu düzeltin" hatası alıyorum araştırdığımda bir şey anlamadım "/" yapacaksın falan yazıyor bana 5 yaşındaymışım gibi anlatır mısınız?

Disk biçimlendirirken böyle yapın;
installer-partition.png

Manuel kurulumu resimleriyle anlattığım mesajımı alıntılıyorum.
Sisteminizin UEFI mi Legacy mi olduğuna bağlı olarak bu kurulum adımları değişebilir. Windows üzerinden Linux'ta kullanmak üzere bir ayrılmamış alan oluşturun. Elementary kurulumunda "Diski sil ve elementary yükle." yerine "Başka bir şey." seçeneğini seçin.

Eki Görüntüle 555008

Eğer UEFI Windows kullanıyorsanız Windows'unuzun oluşturduğu bir EFI bölümüne sahipsinizdir ve kurulum size bir uyarı vermediği sürece ekstra bir EFI bölümü oluşturmanıza gerek olmaz bu yüzden önce boş alana sonra aşağıdaki "+" simgesine tıklayarak Linux'un depolama ve işletim sistemi dosyaları için kullanacağı bölümü oluşturacağız.

Eki Görüntüle 555009

Bölümü oluştururken bağlama noktasını "/" olarak ayarlayın diğer ayarlar da fotoğraftaki gibi olsun sadece bölüm boyutunu, oluşturduğunuz boş alanın boyutu kadar yapın ve "OK" tuşuna basın.

Eki Görüntüle 555013

Tek diskiniz varsa ve özel bir tercihiniz yoksa işaretlediğim yeri olduğu gibi bırakabilirsiniz.

Eki Görüntüle 555014

"Şimdi Yükle" tuşuna basıp kuruluma devam edin ve başarıyla kurulumu tamamlamış olmanız gerek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı