Linux kurulmuyor

Ryuji Aisaka

Hectopat
Daha fazla  
İki adet Linux kurulumu denedim. Try and install da Linux sıkıntısız çalışıyor, eyvallah ama kurulum dosyasında çoklu ortam yazılımlarından sonra devam et e bastığımda Windows da ki gibi yanıt vermiyor gibi bir şey oluyor ve kuramiyorum.

Üçüncü parti yazılımlardan sonra gelmesi gereken sekme gelmiyor ve pencere en son hangi görüntü varsa onda kalıyor. Örnek masaüstü ne mi baktım kurulum penceresinin içi masaüstü oluyor.
Şimdi OEM kurulum deniyorum.
Ondada üçüncü taraf yazılımları yükle deyip devam et dedim. Bir süre sonra kaldı kendi kendine hiçbir şeye tiklanmiyor, saatlerce dönecek belli. D

Dosya Ekleri

• IMG_20210625_004007.jpg
    IMG_20210625_004007.jpg
    65 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG_20210625_004326.jpg
    IMG_20210625_004326.jpg
    64,7 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Linux Mint sürümlerinden daha alt sürümleri (19.1 gibi) veya masaüstü Edition'i (sizinki cinnamon veya Mate gibi gözüküyor, Xfce gibi hafif sürümleri) değiştirip denemelisiniz.

19.1 32 bit sürüm deyim üçüncü parti yazılımlardan sonraki kısma gelmiyor yanıt vermiyor oluyor bildiğiniz.

3. parti yazılım kısmını seçmeden kurulum yapmayı dene o zaman. Video-ses kodeklerini ve varsa 3. parti sürücüleri kurulumdan sonra da kurabilirsin.

19.1 32 bit sürüm deyim üçüncü parti yazılımlardan sonraki kısma gelmiyor yanıt vermiyor oluyor bildiğiniz.
Daha önce bu tarz birşeyle karşılaşmıştım ama maalesef tam olarak çözümünü hatırlamıyorum, fakat disk bölümlemede bir yanlışlık olabilir. Sanırım dual boot yüklemeyi denediğimde, sistemde birden fazla işletim sistemi olduğunda bu hatayı veriyordu, çünkü diskin bir sayıdan fazla bölünmesine izin verilmiyor.

Daha önce bu tarz birşeyle karşılaşmıştım ama maalesef tam olarak çözümünü hatırlamıyorum, fakat disk bölümlemede bir yanlışlık olabilir. Sanırım dual boot yüklemeyi denediğimde, sistemde birden fazla işletim sistemi olduğunda bu hatayı veriyordu, çünkü diskin bir sayıdan fazla bölünmesine izin verilmiyor.
Yani ne yapabilirim
3. parti yazılım kısmını seçmeden kurulum yapmayı dene o zaman. Video-ses kodeklerini ve varsa 3. parti sürücüleri kurulumdan sonra da kurabilirsin.
Aynı sonuç

Açılış menüsünde Integrity check seçeneği var, bu bütünlük doğrulaması yapıyor. Bunu kullanarak yazdırdığınız ortamın doğrulamasını yapmayı deneyebilirsin.

Ya da ISO dosyasını farklı bir yazılımla yazdırmayı dene. Mesela şunu kullanabilirsin. https://github.com/downloads/openSUSE/kiwi/ImageWriter.exe

Bir de neden 32 bit imaj kullanıyorsun? CPU sadece 32 bit mi destekliyor? Sistem özellikleri nedir?

Açılış menüsünde Integrity check seçeneği var, bu bütünlük doğrulaması yapıyor. Bunu kullanarak yazdırdığınız ortamın doğrulamasını yapmayı deneyebilirsin.

Ya da ISO dosyasını farklı bir yazılımla yazdırmayı dene. Mesela şunu kullanabilirsin. https://github.com/downloads/openSUSE/kiwi/ImageWriter.exe

Bir de neden 32 bit imaj kullanıyorsun? CPU sadece 32 bit mi destekliyor? Sistem özellikleri nedir?
2 GB ram e o yakışıyor yoksa %50 den aşağı görmüyorum iki üç sekmede
Açılış menüsünde ıntegrity check seçeneği var, bu bütünlük doğrulaması yapıyor. Bunu kullanarak yazdırdığınız ortamın doğrulamasını yapmayı deneyebilirsin.

İntegrity check yaptım sorun yok dedi ve elimde Windows PC yok yani exe dosyaları çalıştırmak gibi bir şey yapamıyorum.

Geri
Yukarı