Linux Lite Paket Önbelleği Bozulmuş

Cycrow V

Hectopat
Yer
127.0.01
Daha fazla  
Merhabalar Technopat ahalisi, eski bir PC'me (4 GB RAM, 512 MB ekran kartı, 500 GB HDD) Linux kurma kararı aldım. Hafif dağıtım sürümlerini araştırırken Linux Lite kurma kararı aldım ancak istediğim eylemleri gerçekleştiremiyorum. Update ya da uygulama yükleme kısmında terminalde şu hatayı sürekli alıyorum:
Sizin de görebilmeniz için hiç dokunmadan CTRL-C ve CTRL-V yaparak buraya koyuyorum.

"Linuxlite  ~  sudo apt Update
Aynı: 1 Steam for Linux - launcher stable InRelease
Aynı: 2 http://dl.google.com/linux/chrome/deb stable InRelease
Aynı: 3 Steam for Linux - launcher beta InRelease
Aynı: 4 Index of /ubuntu focal InRelease
İndir: 5 Index of /ubuntu focal-Security InRelease [109 kB]
Aynı: 6 Index of /ubuntu focal InRelease
İndir: 7 Index of /ubuntu focal-updates InRelease [114 kB]
İndir: 8 Index of /ubuntu focal-backports InRelease [101 kB]
Aynı: 9 Index of /linuxlite emerald InRelease
Aynı: 10 Index of /repos/ms-teams/ stable InRelease
Aynı: 11 http://repository.spotify.com stable InRelease
18 sn.'de 324 KB alındı (17,7 kB/s)
Paket listeleri okunuyor... Hata!
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'linuxlite.list.Save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'Google-Chrome.list.Save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'Spotify.list.Save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'Steam.list.Save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: Okuma hatası - read (5: Girdi/Çıktı hatası)
E: Okuma hatası - read (5: Girdi/Çıktı hatası)
W: Bu sorunları gidermek için apt-GET Update komutunu çalıştırabilirsiniz
E: Paket önbelleği dosyası bozulmuş
Linuxlite  ~  100  "

Arkadaşlar ilk deneyimim olduğu oldukça tecrübesizim, yine de oldukça istekliyim. Daha uygun olacaksa işletim sistemini değiştirip başka bir tane yükleyebilirim. Öneri ve çözümlerinizi dört gözle bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım ve güncelleştirmeler uygulamasını açmadan bu sorunu nasıl çözeriz ben de bilmiyorum.
Anlaşıldı hocam, ben hafif hafif çıldırmadan önce sizden mevcut şartların ihtiyacını karşılayabilecek bir işletim sistemi önerisi alabilir miyim o halde? En azından çözümüme böyle kavuşurum diye umuyorum.

Anlaşıldı hocam, ben hafif hafif çıldırmadan önce sizden mevcut şartların ihtiyacını karşılayabilecek bir işletim sistemi önerisi alabilir miyim o halde? En azından çözümüme böyle kavuşurum diye umuyorum.

Ben Linux Mint Xfce öneririm. Linux Lite'tan çok daha iyi bir dağıtımdır. Daha Türkçe dil desteği bile olmayan Linux Lite dağıtımını önermiyorum.

Ben Linux Mint Xfce öneririm. Linux Lite'tan çok daha iyi bir dağıtımdır. Daha Türkçe dil desteği bile olmayan Linux Lite dağıtımını önermiyorum.
İndirme sürecini başlattım, teşekkür ederim. Xfce vb. kısaltmaları da yakın zamanda öğrenirim umarım, yardımlarınız için teşekkür ederim.
Yorumunuzu çözüm olarak işaretleyeceğim.

Son düzenleme:
İndirme sürecini başlattım, teşekkür ederim, Xfce vb. kısaltmaları da yakın zamanda öğrenirim umarım, yardımlarınız için teşekkür ederim, yorumunuzu çözüm olarak işaretleyeceğim.

Bunlar GNU/Linux dağıtımlarındaki masaüstü ortamlarıdır. Biraz kullanırsanız zaten anlayacağınızdan eminim. Ayrıca çözüm işaretlemeyin. Çünkü sorun çözüme kavuşmadı.

Emin olun başlangıç olarak oldukça işime yaradı, bu yüzden de çözüm olarak sayıyorum.
Hem takdir edersiniz ki konuyu açarken böyle bir kısım yazmıştım, o yüzden de işime yaradı ve çözüm olarak işaretledim.
(...) Daha uygun olacaksa işletim sistemini değiştirip başka bir tane yükleyebilirim. (...)

Yeniden kuruluma geçmediysen, aşağıdaki komutların çıktısını paylaşabilirsin.

Kod:
grep ^ /etc/apt/preferences /etc/apt/preferences.d/*
apt policy
dpkg -S /etc/apt/preferences.d/

Geri
Yukarı