Linux Mint 20.1 Dual Boot ekranına tema yüklemek

Çözüm
Hatalı satırı bulup şununla değiştirdim dediğimle değiştireceksin, daha nasıl açık anlatırım bilemiyorum. şu satırı komple sil GRUB_THEME="/boot/grub/themes/Ultraviolet---/theme.txt, sonra şu satırı GRUB_THEME=/usr/share/grub/themes/Ultraviolet/Ultraviolet/theme.txt ekleyip dosyayı kaydet. Son olarak da sudo update-grub komutunu çalıştır.
İndirdiğiniz tema dosyasına sağ tıklayıp çıkartıyorsuuz. Sonra dizin içine girip burada uçbirimi açıyorsunuz. Sonra olarak dizin içinde aşağıdaki komutu çalıştırıyorsunuz. Tek yapmanız gereken bu, grub yapılandırmasını dahi bu betik güncelliyor.

Kod:
sudo ./install.sh

İndirdiğiniz tema dosyasına sağ tıklayıp çıkartıyorsuuz. Sonra dizin içine girip burada uçbirimi açıyorsunuz. Sonra olarak dizin içinde aşağıdaki komutu çalıştırıyorsunuz. Tek yapmanız gereken bu, grub yapılandırmasını dahi bu betik güncelliyor.

Kod:
sudo ./install.sh

Bunu zaten denedim hocam.

Bunu zaten denedim hocam.

Ben de merak edip denedim, tema sorun olmadan eklendi ve çalıştı. Kurulum betiğinde herhangi bir sorun yok bence. Şu komutların çıktılarını paylaş bakalım.

Kod:
cat /etc/default/grub | grep GRUB_THEME
ls -R /usr/share/grub/themes/
ls -R /boot/grub/themes/
cat /boot/grub/grub.cfg | grep themes

Son düzenleme:
@TT_Yavuz /etc/default/grub.d konumundaki Config dosyalarını silip tekrar temayı kurmayı dener misiniz? Kurarken vimix temasıyla deneyin lütfen.

Biraz geç oldu ama anladığım kadarıyla buradaki dosyaları silmem gerekiyor. Ama silemiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2021-03-01 17-09-17.png
    Ekran Görüntüsü - 2021-03-01 17-09-17.png
    191,9 KB · Görüntüleme: 23

Yeni konular

Geri
Yukarı