Linux Mint ağırlaştı mı?

Acerdll

Hectopat
Daha fazla  
Linux seven birisiyim, eski bilgisayara geri yükleyeyim dedim ben de. Ama çok hantallaşmış sanırım apt çok yavaş eskisine göre anlayamadım. Sürücü yöneticisi hep 9600M GS'yi görürdü şimdi onu da görmedi. Open Source kullanmak da istemiyorum. Arch Based'larda internet sorunu var eski ağ kartı diye bunlar da olmazsa geri döndüreceğim Windows'a.

Mint'in içinde bir sürü kullanmadığımız ve arkaplanda açık uygulama ve hizmetler vardır üstad. Bunlardan arındırmak gerekir ilk başta.

Arındırmak istemiyorsanız o zaman kasması normal zaten.

21.1 Vera sürümünde Cinnamon ile varsayılan olarak gelen temadaki efektlerle biraz ağırlaşmış gibi.
Evet Cinnamon ile iyiden iyiye ağırlaştı eski HW iyice yaşını göstermeye başladı. Swap vs tartışıldı Redditde ama mecburen XFCE yani yaşını gösteren ekipmanlar da artık.

Linux Mint, Ubuntu altyapısını kullanır ve Ubuntu genel olarak güncelliğe önem verir. Bilgisayarınızın için olan sürücüler artık NVIDIA tarafından dahi güncellenmiyor. Debian tabanlı Linux Mint daha yüksek performans verebilir. Cinnamon'un ağır bir arayüz olduğu ise doğru. GNOME 3'den sonra çatallanarak yeni bir sistem halini aldı ancak şimdiki GNOME kadar iyi bir geliştirme sürecine sahip değil.

Evet kasıyor önceden bu durum yoktu bir şeyler gelmiş gibi. 21.0 Sürümünden bahsediyorum.
Bende onu yaşıyorum şuan.

Linux Mint, Ubuntu altyapısını kullanır ve Ubuntu genel olarak güncelliğe önem verir. Bilgisayarınızın için olan sürücüler artık NVIDIA tarafından dahi güncellenmiyor. Debian tabanlı Linux Mint daha yüksek performans verebilir. Cinnamon'un ağır bir arayüz olduğu ise doğru. GNOME 3'den sonra çatallanarak yeni bir sistem halini aldı ancak şimdiki GNOME kadar iyi bir geliştirme sürecine sahip değil.
Mint severdim fakat şimdi oda bozmuş. Sanırım Xubuntu Core kurucam.

Mint'in içinde bir sürü kullanmadığımız ve arka planda açık uygulama ve hizmetler vardır üstat. Bunlardan arındırmak gerekir ilk başta.

Arındırmak istemiyorsanız o zaman kasması normal zaten.

Sonunda sizin lafınıza uyup Xubuntu Core kuracağım değer mi sizce?

Sonunda sizin lafınıza uyup Xubuntu Core kuracağım değer mi sizce?
1680464236790.png

Ben kurdum ve özelleştirdim. Hızlı ve Ram kullanımı da neofetch de gozukuyot. Yani 700 MB.

Yeni konular

Geri
Yukarı