Linux Mint bottles ''dosya bulunamadı'' hatası

mamiyy

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yazdığım gibi sorunum Linux'ta bottles indirdim Wine iyi çalışmıyor diye fakat aynı sıkıntıyı bottles'da yaşıyorum hangi oyunu açsam ya arka planda devam ediyor, asla ekrana gelmiyor ya da dosya bulunamadı gibi hata veriyor, bunun nasıl çözeceğim bilmiyorum, internette araştırdığım kadarıyla benimle aynı sorunu yaşayan çok az kişi var fakat tam olarak anlayamadım, güzel açıklayıcı bir dille bilen bir kişi anlatırsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bottles bir Flatpak uygulaması ve ana dizininize erişme izni olmayabilir. Flatpak mağazası üzerinden Flatseal programını kurun ve Şişeler'i seçip dosyalar kısmına gelin ve şu ayarları etkinleştirin:

Ekran Görüntüsü - 2024-06-18 16-14-52.png

Flatseal kurmak için: flatpak install flathub com.github.tchx84.Flatseal

Bottles bir flatpak uygulaması ve ana dizininize erişme izni olmayabilir. Flatpak mağazası üzerinden flatseal programını kurun ve şişeler'i seçip dosyalar kısmına gelin ve şu ayarları etkinleştirin:

Eki Görüntüle 2225544

Flatseal kurmak için: flatpak install flathub com.github.tchx84.Flatseal

Dediğini yaptım fakat hala aynı sorunu yaşıyorum. 2 gündür uğraşıyorum onun yerine tekrar format mı atmalıyım? Bildiğiniz çözümler varsa sosyal medya hesabınızdan anlık etkileşime geçmek benim için daha uygun olur.

Sorunu ekran görüntüsü olarak atar mısınız?

Ekran görüntüsü_2024-06-18_17-52-40.png

Bu hata geliyor kapatınca 10 tane falan yine geliyor sonra gidiyor, şu ana kadar HOI4 özel crack Roblox, wargaming center denedim hepsinde aynı sonucu aldım.

Roblox wine ile çalışmaz. Roblox için rehberime bakabilirsiniz:

HOI4'ün zaten Linux desteği bulunuyor neden wine ile oynamaya çalışıyorsunuz? Amacınız crack ise yöntem var ancak forumda bunu anlatamam. İlla wine/bottles ile açmayı denemeye devam etmek isterseniz oyun dosyalarını /home/kullanıcıadı/.var/app/com.usebottles.bottles/data/bottles/bottles/Oyun/drive_c/Program Filesklasörüne atıp deneyebilirsiniz. (Kullanıcı adı ve Oyun yazan kısmı kendi kullanıcı adınıza ve şişe adınıza göre değiştirin.)

Wargaming center'ı lutris üzerinden deneyin bir de: Wargaming Game Center

Roblox Wine ile çalışmaz. Roblox için rehberime bakabilirsiniz:

HOI4'ün zaten Linux desteği bulunuyor neden Wine ile oynamaya çalışıyorsunuz? Amacınız crack ise yöntem var ancak forumda bunu anlatamam. İlla wine/bottles ile açmayı denemeye devam etmek isterseniz oyun dosyalarını /home/kullanıcıadı/.var/app/com.usebottles.bottles/data/bottles/bottles/Oyun/drive_c/Program Filesklasörüne atıp deneyebilirsiniz. (kullanıcı adı ve oyun yazan kısmı kendi kullanıcı adınıza ve şişe adınıza göre değiştirin.)

Wargaming Center'ı Lutris üzerinden deneyin bir de: Wargaming Game Center

Hocam Discord'unuz falan varsa oradan yayın açıp denesek olur mu? Anlamadığım yerler var yanlış yaptığım yerlerde var mı öğrenmek istiyorum.

Hocam KYK internetiyleyim discord yayınını izleyemem + olarak forum dışında bir ortama geçip sorunu çözmek yasak. Ekran kaydı alıp drive'a yükleyip link atarsanız güzel olur.

Hocam KYK internetiyleyim Discord yayınını izleyemem artı olarak forum dışında bir ortama geçip sorunu çözmek yasak. Ekran kaydı alıp Drive'a yükleyip link atarsanız güzel olur.

Tamamdır sorunu kayıt altına almaya çalışacağım fakat biraz uzun sürebilir en geç yarına kadar video atarım.

Hocam KYK internetiyleyim discord yayınını izleyemem + olarak forum dışında bir ortama geçip sorunu çözmek yasak. Ekran kaydı alıp drive'a yükleyip link atarsanız güzel olur.
hocam video çekemedim ama verdiğiniz lutris ile wargaming game center sorununu çözdüm sadece roblox için verdiğiniz rehberi takip ettim ama kodların bazıları tanımlanmıyor diyor onun dışında hoi4 için öneerebileceğiniz rehber varsa onuda denerim.

Son düzenleme:
Tamamdır sorunu kayıt altına almaya çalışacağım fakat biraz uzun sürebilir en geç yarına kadar video atarım.

hocam video çekemedim ama verdiğiniz lutris ile wargaming game center sorununu çözdüm sadece roblox için verdiğiniz rehberi takip ettim ama kodların bazıları tanımlanmıyor diyor onun dışında hoi4 için öneerebileceğiniz rehber varsa onuda denerim.
Hoi 4 için neden rehber olsun hocam, hoi4 zaten Linux desteğine sahip bir oyun. Linux sürümünü indirmeniz gerekiyor ama siz exe indiriyorsunuz.

Geri
Yukarı