Linux Mint Cinnamon boşta 1 GB RAM kullanıyor ve kasıyor

Çok rahatsız ettim sizi ama kusura bakmayın.

Acaba siz benim için bir distro önerebilir misiniz? İstediklerim az RAM kullanması (yani az derken 500 600 civarı olabilir.), hızlı olması ve bana Linux öğretmesi.

Rahatsız etmiyorsunuz hocam istediğiniz zaman istediğiniz kadar çekinmeden çekinmeden sorun bilgim olduğu kadar yardımcı olurum.

Eğer bilgisayarın eskiyse Lubuntu size uyar. Fazla animasyon ve efekt yok. Eğer sade seviyorsanız Lubuntu kurun.

Linux Mint zaten yüklemişsiniz.

Elementary OS var ama fazla veri tüketir. macOS tarzı görünümü var.

Yeni başlayanlara pop! OS öneriyorlar. Ama yalan olmasın hiç kullanmadım.

Bu arada öğrenmek istiyorsanız araştırma yapın terminal kullanmayı öğrenin Linux nedir? Bakın. Ayrıca terminal komutlarına bakın. Bir de systemd, openrc, init nedir? Debian taban Arch tabanlı ne demek? Dosyalar nasıl bölümleniyor?

Sadece internete girmek vs içinde kullanılabilir ama öğrenmek için araştırıo içine girmek gerek. Linux topluluklarına da üye olabilirsiniz.

Acaba siz benim için bir distro önerebilir misiniz? İstediklerim az RAM kullanması (yani az derken 500 600 civarı olabilir.), hızlı olması ve bana Linux öğretmesi

Eğer bir şeyler öğrenmek istiyorsanız Mac arayüzüne benzeyen dağıtım kurmayın, onun yerine biraz daha eski tarz görünümü olan bir dağıtım kurun, örneğin Linux Mint Xfce, Manjaro Xfce, istediğiniz görünümü yapmaya çalışın.

Linux üzerinde hata almanız demek yeni bir şeyler öğrenmek demek. Eğer öğrenmeye hevesliyseniz bir şeyleri bozmaktan, silmekten, işletim sistemi üzerinde işlem yapmaktan korkmayın.

Eğer bir şeyler öğrenmek istiyorsanız Mac arayüzüne benzeyen dağıtım kurmayın, onun yerine biraz daha eski tarz görünümü olan bir dağıtım kurun, örneğin Linux Mint Xfce, Manjaro Xfce, istediğiniz görünümü yapmaya çalışın.

Linux üzerinde hata almanız demek yeni bir şeyler öğrenmek demek. Eğer öğrenmeye hevesliyseniz bir şeyleri bozmaktan, silmekten, işletim sistemi üzerinde işlem yapmaktan korkmayın.
Teşekkürler Linux Mint xfce pek sevemedim şu an xubuntu yüklü xubuntu güzel bir de manjaro xfce deneyeyim.

Teşekkürler Linux Mint Xfce pek sevemedim şu an Xubuntu yüklü Xubuntu güzel bir de Manjaro Xfce deneyeyim.

Sevmediğiniz şey görünüm ise görünümü dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Xfce4 ayarlarında görünüm var. Öneri istersen tema olarak ben arc-darkest tercih ediyorum ikon olarak ise tela-circle icon ve sardi-icons hoşuma gidiyor. Fare olarak ise capitian-cursor ya da bibata ice tercih ediyorum.

Ek not: Sweet de hoş deneyebilirsiniz.

Sevmediğiniz şey görünüm ise görünümü dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Xfce4 ayarlarında görünüm var. Öneri istersen tema olarak ben arc-darkest tercih ediyorum ikon olarak ise tela-circle icon ve sardi-icons hoşuma gidiyor. Fare olarak ise capitian-cursor ya da bibata ice tercih ediyorum.

Ek not: Sweet de hoş deneyebilirsiniz.
Şu an Mx Linux kurdum çok hoşuma gitti hızlı ve göze hoş geliyor.

Geri
Yukarı