Linux Mint Cinnamon işletim sistemine macOS benzeri tema önerisi

Serendipity

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar iyi günler. Kendimi geliştirmek ve eğlence amacıyla tema bakmaya başladım. İsteğim macOS benzeri hızlı çalışan bir tema, güzel bir tema önerirseniz çok sevinirim. Mümkün olursa nasıl yapacağımı da anlatabilirseniz daha çok sevinirim.

Çözüm
Her masaüstü ortamı MacOS'a gayet tabii benzetilebilir, her masaüstü ortamı o kadar özelleştirmeye imkan tanır KDE yalnızca biraz daha geniş yelpazeye sahip o kadar. Önce sisteminize Plank, Docky, Latte Dock gibi dock yazılımları yükleyin. Bunlara MacOS tarzı tema bulmak çok basit.

@Serendipity Kullandığın masaüstünün karizmatik olmasını istiyorsan masaüstü ortamlarının kendi dosya yöneticisini kullanmanızı önermiyorum, Linux ortamındaki en güzel dosya yöneticisi kesinlikle Nautilus'dur. Tabii güzellik görecelidir ancak birçok kişi benimle aynı fikirde olacaktır, Cinnamon'un kendi dosya yöneticisi yerine GNOME3'ün dosya yöneticisi Nautilus'u kullanın derim.

GTK3 teması olarak Layan GTK temasını kullanırsanız tadından yenmez sisteminiz, açıkçası Nautilus ile bu GTK teması leziz görünüyor (bence):
7a86d212835c855e62ca9725c0031e6202ae.jpg

Veya bunu deneyebilirsiniz:

Terminale plank --preferences yazınca açıldı ben de değiştirdim ama üst kısmında değişmesini istiyorum.
Üstteki paneli özelleştirmek için GNOME Shell temaları iş görür diye düşünüyorum ancak Cinnamon'u çok deneyim etmediğim için kesin bir şey söyleyemiyorum. Cinnamon temaları bulabileceğin birkaç adres var ancak pek güzel içerikler yok.

GNOME Shell temalarına yönelin derim, eğer onlar Cinnamon üzerinde de çalışırsa daha güzel sonuç elde edersiniz kesinlikle;

Şimdi baktım ancak Gnome Tweak Tool ile aldığınız ekran görüntüsünde kabuk teması değiştirmek için bir ayar göremedim, yanlış hatırlamıyorsam bunun için bir eklenti kuruluyordu ancak Cinnamon'da geçerli midir bilmiyorum. Bu konuda Cinnamon'u daha iyi bilen birileri yardımcı olursa daha iyi olur diye düşünüyorum eğer yoksa Fedora'ma Cinnamon yükleyip sizin için test edebilirim bu durumu.

Alttaki panelin en sonunda boşluk kalmış, bilerek mi nıraktınız boşluğu. Garip duruyor biraz.
Yok ya o panelin kendi özelliği, boşluk değil o buton var orda. Windows'taki butonun aynısı, tıklayınca tüm uygulamaları simge durumuna küçültüyor masaüstünü gösteriyor hani :D

show-desktop-windows-7.png

Yeni konular

Geri
Yukarı