Çözüldü Linux Mint "cinnamon-unlock-desktop" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dakovey

Kilopat
Makaleler
1
Bilgisayarı çok fazla kapatan biri değilim, sadece dizüstü bilgisayarın kapağını kapatıyorum. İşim olunca da kapağı açıp bilgisayarı uykudan uyandırıyorum.

Bilgisayarı gün içerisinde çok fazla uyku moduna sokup uyandırınca cinnamon-unlock-desktop hatası veriyor, aşağıda hatanın başkası tarafından çekilmiş fotoğrafını koyuyorum. Hata içerisinde söylenen adımları yapınca masaüstü ekranı geliyor ama çok fazla bu hatayı almaya başladım. Çözümü varsa çok iyi olur.

Dosya Ekleri

• AYJFH1R.jpg
    AYJFH1R.jpg
    223,4 KB · Görüntüleme: 61
Çözüm
Sistemi yeniden başlattın sanırım, ekran koruyucu ile ilgili herhangi bir log görünmüyor. Ya da yakın zamanda sorun olmadı. Ekran koruyucu ile ilgili sorun tekrar yaşandığında son kmutun çıktısını yeniden paylaşırsın.

Eğer bu sorun oluyorsa sadece Intel ekran kartını kullanabilirim.

Bir süre intel kipini kullanmayı dene bakalım. Böylece olasılıklar elenmiş olur.
Bu güncellemeyi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmıştım, ama sorun hala devam ediyor.

Bunu sonradan gördüm.
Xfce4 ekran koruyucusu, Xfce masaüstüne tanımlanmış arka planı kullanıyormuş. Bunu da yukarıdaki şekilde değiştirince Xfce ekran koruyucusunun arka planı değişiyor. En azından ben de değişti.

Evet, şimdi kontrol ettim bende de değişmiş. Aklıma gelmezdi hiç. Teşekkürler.
Bir de sorunu ile ilgili yapılabilecek farklı bir şey var mıydı?

Bir de sorunu ile ilgili yapılabilecek farklı bir şey var mıydı?

Bu sorunla ilgili benim önerebileceğim başka bir şey yok, belki cinnamon ekran koruyucu sorun sonraki sürümlerinde geliştiricilerin eliyle çözülebilir, senin yaşadığın sorunla ilgili github sayfasında başka bildirimler gördüm. Bence şu an için Xfce ekran koruyucu yeterli olabilir, ben Xfce masaüstü ile uzun süredir kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım. En azından sorunu çözmek için alternatif bir çözüm olmuş olur.

Son olarak bu bağlantıları kaldırmadan xfce ile ilgili paketleri kaldırsam bir sorun oluşur mu? Eğer oluşuyorsa bağlantıları nasıl kaldırabilirim?

Xfce ekran koruyucusunu kaldıracaksan ve Cinnamon ekran koruyucusuna döneceksen, elle oluşturduğun sembolik bağlantıları da silmen gerekiyor. Sembolik bağlantılar /usr/local/bin/ dizini altında, bu dizini açıp dikkatlice silebilirsin, diğer dosyaları silmemeye çalış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı