Çözüldü Linux Mint cinnamont Wi-Fi sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enesterim

Decapat
Daha fazla  
Linux'ta yeniyim. Wi-Fi adaptörüm ve onun Driver'ını taktım fakat neyi nereye yazacağımı bilmiyorum. Anca telefona bağlayıp internete erişebiliyorum.

Çözüm
Rtl8188fu aygıtı için çekirdeğin 6.2 sürümü ile birlikte çekirdeğin kendisine destek eklendi. Şu an için aşağıdaki komutlarla 3. parti sürücüyü kurabilirsin.

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:kelebek333/kablosuz
sudo apt update
sudo apt install rtl8188fu-dkms

Not: Kurulum sonrasında sistemini yeniden başlat ve secureboot'un kapalı olduğundan emin ol. Eğer secureboot zaten kapalıysa, kurulumdan sonra yeniden başlatmaya gerek yok, şu komutu çalıştırman sürücünün etkinleşmesi için yeterli.

Kod:
sudo modprobe rtl8188fu
Turuncu sitede ki 60-70TL falan olanlardan platoon. Tarama yapınca ekran kartım çıkıyor ekran kartı inerkende bir sorun yaşıyorum onun için başka konu açacağım.

Adaptörün tam modelini atarsanız daha iyi olur ama bilinmedik marka Wi-Fi adaptörler böyle sorunlara sebep olabiliyor.

Son düzenleme:
Buyur.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2023-06-10 17-54-00.png
    Ekran Görüntüsü - 2023-06-10 17-54-00.png
    108,2 KB · Görüntüleme: 46
Rtl8188fu aygıtı için çekirdeğin 6.2 sürümü ile birlikte çekirdeğin kendisine destek eklendi. Şu an için aşağıdaki komutlarla 3. parti sürücüyü kurabilirsin.

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:kelebek333/kablosuz
sudo apt update
sudo apt install rtl8188fu-dkms

Not: Kurulum sonrasında sistemini yeniden başlat ve secureboot'un kapalı olduğundan emin ol. Eğer secureboot zaten kapalıysa, kurulumdan sonra yeniden başlatmaya gerek yok, şu komutu çalıştırman sürücünün etkinleşmesi için yeterli.

Kod:
sudo modprobe rtl8188fu

Çözüm

Geri
Yukarı