Linux Mint dual boot yaparken kaç GB alan ayırmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar, Linux Mint Dual boot yaptığımda Windows'um silinmişti. Bu sefer baştan yapmak istiyorum. Linux Mint kurarken Linux Mint'e kaç GB alan ayırayım?
@Kernelginar.
@Mergen Tengri.
@Umut Nas.

Son düzenleme:
Hocam ben dualboot olarak kurmadığım için bilemiyorum ama tahmini olarak kullanacağınızdan 20 GB fazlasını vermek yararlı olur. @202 dualboot kullanıyordu Linux'u yardımcı olabilir.

• Beğen
İfadeler: 202
Hocam ben dualboot olarak kurmadığım için bilemiyorum ama tahmini olarak kullanacağınızdan 20 GB fazlasını vermek yararlı olur. @202 dualboot kullanıyordu Linux'u yardımcı olabilir.
Hocam diskim 250GB. 154 GB boş. 20GB fazla verirsem diskin performansı düşmez mi?

Yapacağınız işlemlere göre değişiklik gösterir. Benim bu hususta tavsiyem 60gb ama bu benim kullanımıma bağlı sizin için çok az kullanıyorum derseniz bile 30gb tavsiye ederim.

Hocam kurulum yapmadan önce Windows üzerinden (daha basit) en az 70-80GB olarak ayrın
Bu sizin kullanım şeklinize göre değişir.
Benim diskim 1TB idi, dualboot olarak kullanırken 500GB vermiştim. Sizinki 250 ise bence bi 100 verin.

Hocam kurulum yapmadan önce Windows üzerinden (daha basit) en az 70-80GB olarak ayrın
Bu sizin kullanım şeklinize göre değişir.
Benim diskim 1TB idi, dualboot olarak kullanırken 500GB vermiştim. Sizinki 250 ise bence bi 100 verin.
Hocam diskin performansı düşmez mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı