Linux Mint İçin Masaüstü Ortamı Önerisi

superuserdo

Kilopat
Daha fazla  
2. laptopuma Mint dağıtımını kurmayı düşünüyorum. Sitesinde Cinnamon, MATE, XFCE, KDE seçenekleri var hangisini önerirsiniz? XFCE kullanmayı düşünmüyorum. Çok boş geldi gözüme. KDE ağır olabilir düşüncesindeyim. Aslında sitede olmayan Deepin hoşuma gitti ama güvenlikle ilgili sorunları olduğu ile ilgili yazılar var internette, emin olamadım. Başka önereceğiniz desktop environment var mı? Veya, sizce bu beşinden hangisini kullanayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
XFCE çok hafif. Sistem özellikleriniz eskiyse kesinlikle tavsiye ederim.
Cinnamon'u şu an ikinci sistem olarak kullanıyorum. Birkaç küçük hata dışında normal. Diğer sürümleri denemediğim için bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
DE mevzusu kisisel bir tercih. Ben KDE seviyorum ama en fazla kaynak kullanan DE'lerden bir tanesi.
Guclu bilgisayarlarima KDE, orta sekerlere MATE, eski topraklara LXDE kuruyorum ben. Ama dedigim gibi kisisel bir tercih bu.

Bence biraz daha bekle ve kurmuşken Mint 19 kur. Masaüstü ortamı tavsiyem ise Budgie'dir. Halihazırda gelmiyor ama sonradan kurabilirsiniz. Bence çok hoş bir masaüstü ortamı.
Deepin hakkında fikri olan var mı? :)
Budgie ile tanışmadan önce bir numaram oydu. :)
Şu anda Mint 19'un betasını kurabilirsin. Ama buglar olabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı