Linux Mint için hangi masaüstü ortamı indirilmeli?

Arıcan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
[Sistem 1] İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 Ekran kartı: ASUS DUAL RTX 3060 V2 OC RAM: 8X2 3200 MHz SSD: WD SN570 500GB PSU: FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W Kasa: VENTO VG15FE RGB ATX

[Sistem 2] İşlemci: İntel Core i3 3217U Ekran kartı: NVIDIA GT740M RAM: 4X1 1600 MHz Disk: Sandisk U100 24GB / Hitachi HTS545050A7E380 500 GB
Beni bilirsiniz Linux'u hiç sevmem ama bugün sanal makinede Linux Mint'i deneyeceğim çünkü tasarımı hoşuma gitti ama Linux'da masaüstü ortamı diye bir şey varmış XFCE falan hepsinde de masaüstü farklıymış bildiğime göre. Ben de şöyle bir masaüstü olanını arıyorum.

linux-mint-20-cikti-iste-yenilikler-2.png

Beni bilirsiniz Linux'u hiç sevmem ama bugün sanal makinede Linux Mint'i deneyeceğim çünkü tasarımı hoşuma gitti ama Linux'da masaüstü ortamı diye bir şey varmış Xfce falan hepsinde de masaüstü farklıymış bildiğime göre. Ben de şöyle bir masaüstü olanını arıyorum.

Eki Görüntüle 943479

Linux Mint cinnamon ama özelleştirilmiş.

Beni bilirsiniz Linux'u hiç sevmem ama bugün sanal makinede Linux Mint'i deneyeceğim çünkü tasarımı hoşuma gitti ama Linux'da masaüstü ortamı diye bir şey varmış Xfce falan hepsinde de masaüstü farklıymış bildiğime göre. Ben de şöyle bir masaüstü olanını arıyorum.

Eki Görüntüle 943479

Fotoğraftaki görsel Cinnamon masaüstü ortamına ait. Kendiniz özelleştirip istediğiniz şekilde bir görüntü elde edebilirsiniz. Mesela GNOME'da bu tarz bir görünüm elde edebilirsiniz:

Ekran Görüntüsü - 2021-02-28 00-18-38.png

KDE Plasma'da da böyle bir şey yapmıştım:
Screenshot_20210307_185948.png

Cinnamon içinse şöyle bir ekran görüntüm mevcut:

Ekran Görüntüsü - 2021-02-20 14-16-08.png

İstediğiniz masaüstü ortamını seçip ona temalar yükleyip, iki üç ayar yaptıktan sonra güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. :)

Fotoğraftaki görsel cinnamon masaüstü ortamına ait. Kendiniz özelleştirip istediğiniz şekilde bir görüntü elde edebilirsiniz. Mesela GNOME'da bu tarz bir görünüm elde edebilirsiniz:

Eki Görüntüle 943501

KDE Plasma'da da böyle bir şey yapmıştım:
Eki Görüntüle 943502

Cinnamon içinse şöyle bir ekran görüntüm mevcut:

Eki Görüntüle 943503

İstediğiniz masaüstü ortamını seçip ona temalar yükleyip, iki üç ayar yaptıktan sonra güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. :)

Teşekkürler hocam.
Hocam ISO doğrulamayı unutmayın diyor ne demek istiyor yani?

Teşekkürler hocam.
Hocam ISO doğrulamayı unutmayın diyor ne demek istiyor yani?
ISO dosyasını kontrol edin ki ne olur ne olmaz bir sıkıntı ile karşılaşmayın demek istiyor. :)
Bu konuda nasıl yapacağın anlatılmış. Ben genelde bu işlemi yapmaya üşeniyorum, direkt kuruluma geçiyorum fakat sizin yapmanızda fayda var. :)

ISO dosyasını kontrol edin ki ne olur ne olmaz bir sıkıntı ile karşılaşmayın demek istiyor. :)
Bu konuda nasıl yapacağın anlatılmış. Ben genelde bu işlemi yapmaya üşeniyorum, direkt kuruluma geçiyorum fakat sizin yapmanızda fayda var. :)

Hocam vinrar ile olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı