Linux Mint için MSI Afterburner alternatifi uygulama önerisi

Önce ekran kartının sürücülerini kurmanız lazım. Güncelleme tamamlandı mı fotoğrafta attığınız?

1675690566447.png

Şu anda tekrar kontrol ettim, yeni sürücüler buldu. İlk kurulumda çıkartmamıştı bunları bana... Yüklesin bakalım prenses. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
O sürücüleri kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Sonrasında belirtin, sürücünün kurulduğunu kontrol edip asıl istediğiniz fan kontrolüne geçelim. Sürücü yoksa şu anda yardımcı olamam.

Tamamdır hocam çok teşekkürler. Kısa bir işim çıktığı için bilgisayarı kapatmak zorunda kaldım, şimdi kurma aşamasına geçiyorum.

O sürücüleri kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Sonrasında belirtin, sürücünün kurulduğunu kontrol edip asıl istediğiniz fan kontrolüne geçelim. Sürücü yoksa şu anda yardımcı olamam.

Hocam merhaba eski Windows serilerinde olduğu gibi driver Update yaparken kasma sorunu yaşatması normal mi? RAM sanki yetersizmiş gibi kasma durumu yaşıyorum şu anda...

1675699702163.png

Kaynak kullanımı aşırı olmamasına rağmen felaket kasma durumu yaşatıyor şu anda bilgisayar.

Evet, normalmiş. Şimdi rahatladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam çok teşekkürler. Kısa bir işim çıktığı için bilgisayarı kapatmak zorunda kaldım, şimdi kurma aşamasına geçiyorum.

Hocam merhaba eski Windows serilerinde olduğu gibi driver Update yaparken kasma sorunu yaşatması normal mi? RAM sanki yetersizmiş gibi kasma durumu yaşıyorum şu anda...

Eki Görüntüle 1659426

Kaynak kullanımı aşırı olmamasına rağmen felaket kasma durumu yaşatıyor şu anda bilgisayar.

Evet, normalmiş. Şimdi rahatladı.
İyi akşamlar tekrardan, müsaitseniz işinizi halledelim.

inxi -G komutunun çıktısını paylaşarak ekran kartı sürücüsünün kurulduğunu teyit edelim.
Kuruldu hocam, gösteriyor artık sistem.

Kod:
Graphics:
  Device-1: NVIDIA TU106 [GeForce RTX 2060 Rev. A] driver: nvidia
    v: 525.78.01
  Device-2: Z-Star Micro Venus USB2.0 Camera type: USB
    driver: snd-usb-audio,uvcvideo
  Display: x11 server: X.Org v: 1.21.1.3 driver: X: loaded: nvidia
    unloaded: fbdev,modesetting,nouveau,vesa gpu: nvidia
    resolution: 1920x1080~60Hz
  OpenGL: renderer: NVIDIA GeForce RTX 2060/PCIe/SSE2
    v: 4.6.0 NVIDIA 525.78.01