Linux Mint için şifre girilmiyor

Akbaba İsmet

Hectopat
Makaleler
2
Linux Mint'i Rufus ile kurdum. Her şey iyiydi fakat yeniden başlatmamı istiyor. Yeniden başlatınca ise benden şifre falan istiyor. O şifre de girilmiyor falan. Yani ben burada sıkışıp kaldım. Flash üzerinden yazıyorum buraya şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux Mint'i Rufus ile kurdum. Her şey iyiydi fakat yeniden başlatmamı istiyor. Yeniden başlatınca ise benden şifre falan istiyor. O şifre de girilmiyor falan. Yani ben burada sıkışıp kaldım. Flash üzerinden yazıyorum buraya şu an.

Lvm ile şifrelemişsiniz sanırım klavye standartını İngilizce gibi kullanın.
Eğer o da olmazsa tekrar format atın ama diskinizi şifre koymayın.Yada dikkatli koyun.

Bağlantıdaki 5. Kurulum türünü seçin. kısmında, Diski sil ve Linux Mint'i kur seçeneği ile kurulum yaparsan, açılışta parola istemez. Zaten yeni kurmuşsun, bu sebeple hızlıca yeniden kurulum yapabilirsin. Linux Mint’i Kur — Linux Mint Installation Guide belgelendirme çalışması

Kullanıcı verilerini diğer kullanıcılardan gizlemek istiyorsan, sonraki aşamalarda Ev dizinini şifrele seçeneğini seçebilirsin. Bu seçenek ile açılış sırasında parola sorulmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı